Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit nézzek át, hogy jól...

Mit nézzek át, hogy jól menjek a BME VIK Mérnökinformatika szak?

Figyelt kérdés

2017ben ballagtam el a gimnáziumból, de egy évet vártam az egyetemi jelentkezéssel.


Most egészen szeptemberig nincs semmi dolgom. El mehetnék dolgozni, de a potenciális szakmámban nem tudnék elhelyezkedni, ezért karrier szempontjából felesleges lenne és szerencsére olyan anyagi helyzetben vagyunk, hogy nem kell dolgoznom még. Persze ez nem azt jelenti, hogy nem akarok, de majd csak a saját szakmámban.

(Tudom, hogy más alap munkák is "jól" mutathatnának az önéletrajzonom és talán könyebben szereznék munkát, de gimnázium melleg 1,5 évet dolgoztam szóval még az sem kell)


... ezért inkább tanulnék a hátralévő időben.


Mit érdemes tanulnom, hogy a lehető legkönyebben menjen a BME mérnökinformatika szaka majd szeptembertől?


Programozásból milyen nyelveket nézegessek? Most Javával jóval emelt érettségi szintje fölött.


Matekból milyen témákat nézzek át? Egész jó matek faktos voltam, de szinte mindent elfejetettem az 1 év alatt.


Fizikából? A fizika soha sem ment.


Milyen más tantárgyak vannak amit érdemes tanulnom ez idő alatt és azokon belül milyen témák?



2018. márc. 30. 17:04
 1/7 anonim ***** válasza:
64%

Leírom, hogy milyen tárgyakhoz mi kell és mit érdemes belőle előre tudni, hogy tudj "választani", hogy melyik fontos számodra.


Analízis1:

A matek alapjait nagyon tudjad, hogy mit hogyan lehet egyszerűsíteni, stb stb.. (enélkül esélytelen a tárgy) Ha úgy jössz, hogy tudsz deriválni, határértéket számolni és esetleg integrálni, akkor kb semmi dolgod nem lesz a félévben, mert ez lefedi teljesen az Anal1 anyagát. Ajánlom figyelmedbe a "www.mateking.hu"-t. Az ottani Analítis1 anyaga 1az1ben a BME-s analízis. Ha azt megcsinálod nyáron akkor ettől a tárgytól nem kell "félned". (Amúgy semelyiktől sem, egy kis tanulással simán teljesíthetőek)


Programozás alapjai1:

Ez lesz kb a legjobb tantárgyad az egész egyetemen... Czirkos <3. Legjobb előadó és tantárgyfelelős ever. Nem lesz könnyű, de ha érdekel a programozás akkor 0-ról kezdve nagyon szépen megtanulsz. C-ben fogtok tanulni a kezdetektől. Rendszeres gyakorlással nem lesz ezzel sem probléma. Ha egy kicsit a C-t akarod gyakorolni akkor ajánlom figyelmedbe a tárgy honlapot: "www.infoc.eet.bme.hu". Fenntvan az összes előadás gyakorlat labor. Nagyon jól elmagyarázva. Ha nagyon nagy prog master vagy és unnád a tárgyat akkor van lehetőség "kiugró zh-t" írni az első hetekben. Ha megvan egy bizonyos %-k, akkor nem kötelező bejárni, de szerintem érdemes, mert nagyszerű tárgy.


Bevezetés a számításelméletbe1:

Ezt is nagyon jól tanítják. Az előadások is nagyon érdekesek és érthetőek illetve a gyakorlatok is. Lineáris algebra és számelmélet. Ezt is ellehet kezdeni otthon tanulgatni, mert nagy előny ha nem először hallod ezeket, de szerintem első hallásra is simán szerezhető 5ös belőle.


Digitális technika:

Ezt jó eséllyel utálni fogod, mert semmit nem fogsz belőle érteni. :( De nyugi, mert senki se fog semmit tudni, de egy 3-4es így is lazán szerezhető belőle. Kis szorgalom kell és az előző zh-k megértése otthon vagy magolása otthon.. Erre szerintem külön készülni nem éri meg, mert később se fogod sok hasznát venni. Bőven elég majd akkor tanulni amikor a tárgyat is hallgatod.


Fizika1i:

Középsulis anyag. s=v*t, és hasonló nevetséges feladatok. 0tanulással függvénytáblával is abszolválható.. Ha még tanulsz akkor nagyon EZ.. Szerintem ha köszönőviszonyban vagy a középsulis fizikával akkor külön erre se kell készülnöd..


Mérnök leszek:

Lol. Majd az egyetemi évek alapján eldől, hogy az leszel-e.. Amúgy ez a tárgy egy ingyen ötös.


Ezek az első éves tárgyak. Szerintem Analízisre, esetleg progra(?), gyúrj rá. A többi nem nehéz..

Sok sikert hozzá! Ha esetleg van kérdésed akkor írhatsz privátot vagy ide kommentet.

2018. márc. 31. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :) Az a programzásos elővizsga papíron van? (úgy hallotam, hogy ott papíron feleltetnek programozásből :S) vagy valamilyen IDEban?
2018. márc. 31. 16:03
 3/7 anonim ***** válasza:
77%

Csak a jó öreg papíros számonkérések. :D

Amúgy vicc nélkül, nagyon sokat számít, hogy papíron tanulsz, gyakorolsz sokat programozni. Az elején én is úgy fogtam fel, hogy csak felesleges szívatás, de nem.


De igen, papíron kell írni. Minden progos számonkérés papíron lesz, kivéve ha lesz otthoni házi feladat vagy beadandó.

2018. márc. 31. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem még nem késő megcserélned a sorrendet a felvételi jelentkezéseden. Ha kihagytál egy évet, nem tudsz a visszazökkenni a tanulásba a BME-VIK-en. Jobban jársz sok szempontból, ha másik egyetemen kezdesz (ÓE vagy PE). Majd az első félév után meg fogod látni ha a VIK mellett maradnál mégis, de az már elég késő lesz.
2018. ápr. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Na, megint itt a bukott 57%-os. Kussolj már el kérlek szépen.
2018. aug. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves 57%!


A 4. hét vége fele járok és mindent tökéletesen értek, sőt rengeteg extra feladatot is megcsináltam már digit és programozásból is.

2018. szept. 26. 21:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Remek, csak így tovább, de nem ez a kettő tárgy a vízválasztó. Ha ezek nem lennének meg, akkor jobb lenne, ha abbahagynád, de ha mennek az jó, de ezek nem a nehéz kategóriába tartoznak. Januárban is várom a beszámolódat.
2018. okt. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!