Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tanítóin és gyógypedagógiain...

Tanítóin és gyógypedagógiain miből áll a felvételi követelmény elbeszélgetős része?

Figyelt kérdés
Könnyű megbukni rajta? Miket kérdeznek?

2018. ápr. 2. 16:14
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát ha az alkalmassági vizsgára gondolsz, akkor: tanítói szakon olvasni kell egy szöveget amit ők adnak, valamint elmondani hogy miért ezt a szakot választottad, stb. Ezen a részén nem szoktak megbukni.☺ (persze én csak azt tudom leírni amit én tapasztaltam de ez egyetemtől függően eltérhet)

Gyógypeden pedig ugyancsak olvasni kell majd és elmondani mi motivált a pályaválasztásban. Na ennél viszont el lehet bukni hiszen itt elég keményen szűrik hogy ki alkalmas arra hogy logopédus lehessen. (Aki egyébként nem a logopédiát hanem a többi szakirány valamelyikét választja azoknak nincs alkalmassági vizsga.)

2018. ápr. 3. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm szépen a válaszod, nagyon hasznos!

Úgy tudom, a többi szakiránynál is van alkalmassági, de azért utána nézek még egyszer.

Logopédiára nem jelentkeznék, mert sajnos elég sok a kizáró ok, így nem hiszem, hogy felvennének oda.


Ön gyógypedagógusként dolgozik? Lenne pár kérdésem üzenetben, ha megengedi.

2018. ápr. 4. 13:43
 3/3 anonim ***** válasza:
Bárczin hallássérültek pedagógiáján és logopédián van csak alkalmassági vizsga, a többi szakirányon nincs (elsőéves átlag alapján válogatnak a "túljelentkező" szakirányokon).
2018. jún. 24. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!