Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matek tanár szeretnék lenni,...

Matek tanár szeretnék lenni, elérhetetlen cél ez számomra szerintetek?

Figyelt kérdés

Egy erős közép matek érettségim van belőle, nagyon szeretem a matematikát még mindig. Szívesen gyakorlok szabad időmben. Viszont félek, hogy ez a közép matek kevés lenne hozzá.

Hogy tudnék magabiztosan felkészülni rá,hogy biztosan mondhassam,hogy jelentkezhetek matek tanári pályára, mert elfogom tudni végezni?

Sajnos elkezdtem egy szakot, kémiából emelteztem,úgyhogy egy kémia szakot választottam ki magamnak, de szörnyen sajnálom, hogy nem tanárin vagyok. A matek is borzalmasan hiányzik. Volt matek egy és matek kettőnk. Ahol vettük a deriválást, integrálást, mátrixokat, differenciál egyenleteket, sok-sok elméletet is stb. Nagyon élveztem és ott ráébresztett, hogy szeretnék még matekozni és tanítani azt.

Kérdés, hogy tudnám fejleszteni magam, úgyhogy már nem vagyok gimis? Menjek matek tanárhoz? Attól tartok az nagyon drága lesz és nem fog maradni pénzem rá. Vagy ha elkezdek dolgozni és ki is fizetem vajon mit gondol majd miért akar egy olyan matek tanárnak menni akinek csak közép szintű oktatása volt? Félek, hogy így elérhetetlen.

Szerintetek?



2018. ápr. 4. 14:48
 1/6 anonim ***** válasza:
51%

idejében felismerted mivel szeretnél foglalkozni...irány a cél megvalósítása...így kár szenvedni kémia szakon!


Az pedig ki mit gondol lényegtelen..a lényeg te azt csináld amit szeretnél!

2018. ápr. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod. Szívesen fogadok még válaszokat! :)
2018. ápr. 4. 15:10
 3/6 anonim ***** válasza:
51%
mateking.hu, meg nézd végig az eddigi emelt feladatsorokat, fent van az oktatas.hu-n.
2018. ápr. 4. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ennyi valóban elég lenne???
2018. ápr. 4. 15:30
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha tanultál egyetemi matekot is, akkor több, mint elég.
2018. ápr. 5. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A matek kémia egy jó párosítás tanár szaknál.

Mindenképpen kövesd az álmodat- vágyaidat, pláne ilyen két erős szakkal.


Gondolom azt tudod, hogy osztatlan képzés van jelenleg a pedagógus képzésnél, és azonfelül pedig kétszakosakat képeznek.

4+1 év= általános iskolai, 5+1= középiskola és általános iskolai képzettséget ad. Az éveket azért írom, hogy ha fizetős félévekbe csúsznál, akkor az már most világos legyen.


Ha már van jelenleg egy kémia szakod, ez nem baj, mivel az ott elvégzett tárgyakat beszámíttathatod a tanári kémia részébe, így nem vesztettél annyit, ezzel is előrébb vagy.


A matekrészére elegendő a középfokú is, de nyilván az emelt jobb lenne. Persze jó ha tudod, hogy bizonyos részeinél az emelt is kevés lesz, de ezeket a tárgyakat is lehet teljesíteni.


A következő jelentkezési időszak csak jövő szeptember lehet, tehát az ideiről már lecsúsztál, bár pár intézmény engedélyezi bizonyos szakok közötti vándorlást, így érdemes megérdeklődnöd, hogy átmehetsz-e tanárira következő félévtől (ősztől), ezzel is időt spórolnál.


Ha nem engedik a vándorlást, akkor ha időd- pénzed engedi, akkor érdemes emelt érettségit megcsinálnod.


"Vagy ha elkezdek dolgozni és ki is fizetem vajon mit gondol majd miért akar egy olyan matek tanárnak menni akinek csak közép szintű oktatása volt?"


Mint írtam, igazából nem kell feltétlenül, mert úgyis lesz ahol az kevés lesz, de az elejéről fogjátok kezdeni alapozással. Ekkor az alapozásnál is belehet pótolni a hiányosságokat, bár nem lesz sok időd rá.

Amúgy senki nem fog foglalkozni azzal, hogy milyen szintű érettségid van, és az hány százalékos, vagy hová jártál stb stb lehet az elején megkérdezi majd pár tanár, de nem csinál belőle különösebb gondot.


az osztatlan tanári félév díja 300.000 ft-tól kezdődik.

Nem tudom pontosan milyen szakon vagy jelenleg, de biztos vagyok benne, hogy nem ennyi a féléves tandíja, így erre ügyelj. Ha elvégzel egy kémiás bsc képzést, akkor az minimum 3 évet elvisz, és az állam tanárképzésnél 12+2 félévet támogat (ha 5+1 évre specializálódsz), de ki esel belőle, és ezeket fizetned kell. Erre ügyelj!

(ha fizetned kellene sincs elveszve minden, mert van pl.: Klebelsberg képzési ösztöndíj, ami egy félévre 5*75.000 ft, és ebből kitudod fizetni a tandíjadat is)

2018. ápr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!