Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi lesz ha végzősként megbukok?

Balduin kérdése:

Mi lesz ha végzősként megbukok?

Figyelt kérdés
Tudom hogy csak később érettségizhetek sikeres pótvizsga esetén, illetve hogy a felvételi is csúszik így de konkrétan van valami olyan hátránya ami a későbbiekben gondot jelenthet?

2018. ápr. 4. 16:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ha megbuksz, akkor pótvizsgáznod kell, illetve ha érettségi tárgyból buksz, akkor abból a tárgyból nem mehetsz érettségizni. Amiből nem buksz meg, abból mehetsz érettségizni, de akkor sem kapsz érettségi bizonyítványt, ha leteszed mind az 5 érettségit és megbuksz egy másik tárgyból. Augusztusban mehetsz pótvizsgázni, ha nem sikerül, akkor újra kell járnod a 12. osztályt, kivéve azokat a tárgyakat, amiből leérettségiztél. Októbernél hamarabb sikeres pótvizsga esetén sem kaphatsz érettségi bizonyítványt.
2018. ápr. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szóval ha csak egy tantárgyból bukok akkor csak abból nem mehetek érettségizni a többiből letehetem, tehát túl vagyok rajta? És csak egyből kell pótérettségiznem októberben?
2018. ápr. 4. 18:27
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Azaz érettségizned (pótérettségi nem létezik, az lesz a rendes érettségid). Leghamarabb novemberben kaphatsz bizonyítványt, akkor vannak a szóbelik. Októberben csak az írásbeli. A későbbiekben nem fog gondot jelenteni, hogy egy évvel később mész egyetemre, ha jól használod ki azt az egy évet.
2018. ápr. 4. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!