Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A logisztikai ügyintézőt vagy...

A logisztikai ügyintézőt vagy a logisztikai és szállítmányozási ügyintézőt érdemes választani?

Figyelt kérdés

Ezt a két érettségire épülő szakot lehet választani egy suliban, érettségim az megvan.

Mi a különbség a kettő között?

És ezekkel a szakmákkal milyen fajta munkákat lehet elvégezni?



2018. ápr. 8. 12:18
 1/1 anonim válasza:

Kissé késői válasz, de tudomásom szerint az égvilágon semmi. Tapasztalatból írom, hogy a bátyám 5 éve járt logisztikai ügyintéző képzésre és szállítmányozásról is bőven tanult, hisz ez a logisztika része! Ő kereskedőnek tanult és érettségizett, majd ott maradt plusz 1 évre a suliban érettségi után, így járt a logisztikai képzésre. A húgunk szintén abba a középiskolába jár, logisztikát tanul (megjegyzem, hogy egy kereskedelmi-közgazdasági szakgimiről van szó) és a 10. osztályt a hiányzásai miatt ismételnie kellett, mert sajnos költözködtünk. Amikor először volt 10.-es, akkor rengeteg reál tantárgyat tanult, következő évre változtak ezek az előírások vagy törvények, szabályok (nem tudom pontosan mi határozza meg) és mikor ismételte az évet, akkor teljesen más órarendet kapott, reál tantárgy van neki max heti 1-2, míg előző évben jelentősen több volt, több hülyeséggel. Szóval 1 év alatt ennyit tudnak változtatni egy képzésen, valószínű azért tették bele a "szállítmányozási" jelzőt, mert több órát szánnak a szállítmányozási részére! Ajánlom, hogy nézd meg a két képzés számát és ha egyeznek, akkor 1 és ugyanaz a kettő, csak átnevezték a logisztikai ügyintézőt. Bár én biztos vagyok benne, hogy abszolút semmi különbség nincs a kettő között, csak a képzés új nevében szerepel a szállítmányozási ügyintéző.

Egyébként hogy milyen fajta munkát lehet vele végezni? Hát, szerintem a neve elárulja. Logisztikai, azaz beszerzési folyamatokat látsz el és lebonyolítod a zavartalan értékesítést. A szállítmanyozási rész szintén ez, felelsz a szállítmányokért, hogy megfelelő időben, megfelelő helyen legyen megfelelő mennyiség, szállítólevelet töltesz ki, stb...tipikus irodai papírmunkákat végzel.

2018. jún. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!