Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Milyen olyan szakma létezik,...

Milyen olyan szakma létezik, amiben kreatívnak kell lenni, alkotni kell, de a megtanulásához nem fontos a rajztudás?

Figyelt kérdés

Imádok alkotni: kötni, csomózni, varrni, gyöngyöt fűzni, stb.

Nagyon szívesen tanulnék keramikus szakmát, vagy még szívesebben csinálnék egy ötvös tanfolyamot, esetleg cipészként is el tudom képzelni magam, de ezekhez mind kell tudni rajzolni is, abban pedig nagyon nagyon béna vagyok :S Ha valami eszembe jut, lerajzolni nem tudom, de elkészíteni általában sikerül...tanfolyamra így viszont mégsem mehetek.

Mit ajánlanátok??


2010. jún. 12. 11:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Menj el egy rajztanfolyamra, aztán kezdj a terveiddel foglalkozni... Bocsi, de a kreatív dolgokhoz, meg ilyenekhez általában szükség van a rajztudásra....
2010. jún. 16. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előzővel.
2010. jún. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

És úgy nem lehet, hogy a felvételin nem veszik figyelembe a rajztudást, de utána megtanítanak kb. olyan szinten, ami a szakmához kell? Tehát Picassonak nem kell lennem, a többi meg tanulható nem?

És mi van akkor, ha pl. cukrásznak mennék, és esküvői tortákat készítenék? Végülis az is kreatív, az tetszene is, de ahhoz is kötelező rajzolni? Láttam egy műsort a Deko TV-n, és ott előtte lerajzolták. De szerintem olyan szinten meg lehet tanulni, nem?

2010. jún. 16. 16:48
 4/4 anonim ***** válasza:

ÓE-RKK (óbudai egyetem, könnyűipari és környezetmérnöki kar)

a könnyűipari szakon sok ilyen kreatívos dolog van, van pl bőrös modul is, rajzolni szerintem annyira nem kell tudni, inkább szerkeszteni. de olyan szakmát válassz, amivel majd el is tudod magad tartani, mert ahhoz, hogy "művészként" megélj, nagyon jónak kell lenned.

2010. jún. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!