Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha nincs meg a jelentkezők...

Ha nincs meg a jelentkezők száma nem indítják a szakot?

Figyelt kérdés
Ha mondjuk valahova ki van írva, hogy 15 embert vesznek fel egy adott karon egy adott szakra az egyetemen es most latom a statisztikakon, hogy 12 ember jelentkezett oda abbol 2 elsohelyen jelolte meg (egyik en lennek) akkor ilyenkor mi van? mi van ha nem jon ossze eleg ember? Az ELTE-rol van szo tehat nem fogja a beka hatsoja ala levinni a ponthatart gondolom... nagyon parazok most. Olyan 380 pont korulre TALAN kijovok, szoval eloszor orultem amiert nem sokan adtak be...de hat most mar annyira nem vagyok nyugodt.

2018. ápr. 11. 17:10
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs elég ember nem indul a szak, másik egyetemen tanulok de itt is van egy szak ami évek óta nem indul mert nincs rá 5 ember :D Felvin fenn van mi a szak minimum létszáma, így szokott lenni "Kapacitás: 20 < 120" ami azt jelenti hogy minimum 20 hallgató kell vagy nem indítják el a szakot (ebben benne van az állami és önköltséges hallgató is).
2018. ápr. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
huhat most nezem itt 1<10 (nem is tizenot az tavaly lett volna) ..de ketten jeloltuk elol. Nagyon remelem mindketten bejutunk :D
2018. ápr. 11. 18:14
 3/4 anonim ***** válasza:
Ebben az esetben nem azon fog múlni, hogy kevesen vagytok. Nem tudom melyik szak ez, de a 380 pont szerintem még ELTE-n is reális ponthatár. Ha a 10 másik emberből, akik nem első helyen jelölték meg, van akár csak két ember, aki eléri az elsőként jelölt helyét már nem kell aggódnod. Valljuk be nem valószínű, hogy a 11-ből 10-en több pontot szereznek nálad, de egyikük sem olyan sokat, hogy az elég legyen az első helyen jelölt szakra.
2018. ápr. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Melyik szak ez? Végül maradt a 12? Lehet, hogy még keresztféléven is jelentkeznek...


Amúgy akkor van baj, ha 12-ből mondjuk csak 9 éri el a ponthatárt... De ez akkor lenne lehetséges, ha államilag meghúzott minimum ponthatár lenne, mint pl. pszichológián.


Szóval 99%, hogy bent vagy.

2018. máj. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!