Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szóbelire tanácsok, tippek?

Szóbelire tanácsok, tippek?

Figyelt kérdés
Középszintű érettségi

2018. ápr. 11. 21:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Földrajz és informatika érdekelne főként.
2018. ápr. 11. 21:02
 2/8 anonim ***** válasza:
tudd az anyagot
2018. ápr. 11. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Menj át!
2018. ápr. 12. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
:)
2018. ápr. 12. 00:20
 5/8 anonim ***** válasza:
Földrajzból pontosan mi érdekelne? Bár én emelteztem belőle. :) Van pár kérdés, azokról beszélhetsz annyit, amennyit jólesik, ha köze van a témához, 2x10 percig ugye. Illetve az atlaszt ha kell használni, mindenképpen mutogasd, mi hol van! Rám nem egyszer szóltak, hogy oké, hogy tudom, de mutogassak is már valamit. :D A középszintűektől (sem) kell rettegni, hisz otthonos közegben fogod csinálni, plusz a tételek is megvannak, úgyhogy milyen tippet szeretnél? :)
2018. ápr. 15. 02:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves utolsó! :) Nem vagyok már sajnos iskolás, ezért éppen az a baj, hogy nincsennek meg a tételek! :D Meg kell tanulnom a teljes anyagot még ha nem is fejből, de olyan szinten, hogy tudjak róla folyékonyan beszélni.

Baj, ha valaki nem beszél 15 percet ( középszinten ), hanem mondjuk 10 percet, ha az tartalmilag megfelel?:D A tanár jegyzetel közben, hogy mit mondtam el ?:D Az atlaszban kell megmutatnom a "dolgokat" vagy egyéb térképen ( hülye kérdés tudom :D) ? :D Még egy kérdés: mennyi idő alatt készültél fel ? + még egy kérdés: milyen könyvből készültél fel? Bocsi a sok kérdésért :D

2018. ápr. 16. 09:51
 7/8 anonim ***** válasza:

Ó hát így azért elég más! Az én tanárom azt mondta, hogy igyekezzünk minél többet beszélni, nem csak emelten, hanem közepen is, mert az egy dolog, hogy tudom az anyagot, na de azt is tudni kell, hogy adom elő a tudományt. Meg ha bármi köze van a témához mondjuk nyugodtan, max. leállítanak, vagy szólnak a végén, hogy köszönjük szépen, de ez nincs a tételben (bioszos szóbelimen az utóbbira volt példa, de nem haraptak érte csak mosolyogtak :D). Mesélte, hogy anno egyik diákja vázlatosan lehadarta a tételeit 5 perc alatt, de az ilyentől ő nagyon ki tud akadni, bár nem tudom mennyire volt korrekt tartalmilag. De úgy is kérdeznek, ha valamit még nem mondtál el, de ott a papírjukon, és ha tudod rá a választ, akkor ugyanúgy megkapod a pontot. Nem jegyzetelnek, csak nagyon figyelnek! :D Az atlaszban kell, ezt egyébként adnak ahogy húzol tételt, bár én nem sok hasznát vettem tételkidolgozáskor. Nekem az egyik tételem az USA gazdaságával volt kapcsolatos, és ilyenkor a főbb városokat meg helyeket kellett volna mutogatnom, de ugye tanulás közben se mutogatom magamnak így nekem nagyon idegen volt. Biztos vontak le pontot emiatt is, mert kb. 42 pontot kaptam. :) Hát én a gimiben tanultam, faktos is voltam ráadásul, összesen 4 évem volt rá (bár nyáron egy szót nem tanultam, sőt, érettségit megelőző nyáron le akartam adni a faktot! :D). Ezekből tanultam:

- Nemerkényi Antal: Általános természetföldrajz

- Dr. Bernek Ágnes, Dr. Sárfalvi Béla: Általános társadalomföldrajz

- Nemerkényi Antal, Bora Gyula: Magyarország földrajza

- Probáld Ferenc: Regionális földrajz

De az utolsó két könyvvel csak utolsó évben kezdtünk el foglalkozni, de szerencsére a természetföldrajz és a társadalomföldrajz adja a feladatok javát (emelten legalábbis tuti). Meg a vaktérképeket tanultam meg még maximálisan (mázlimra jó a vizuális memóriám), hogy egyrészt gyorsan menjenek a térképes feladatok és persze hibátlanul.


Amúgy most néztem meg, hogy csak emelten kell 20 percig beszélni, közepen csak 15, úgyhogy az a 10 perc elég lehet. :)

2018. ápr. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :D
2018. ápr. 16. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!