Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Honnan kezdjem a biológiát...

Honnan kezdjem a biológiát tanulni?

Figyelt kérdés
Elhatároztam hogy biológiát szeretnék tanulni , egyenlőre még itthon egyedül, neten. A leg alapabb dolgoktól szeretném kezdeni és fokozatosan haladni felfelé. Az alap fogalmaktól és a sejtektől kéne kezdjem? Tudtok oldalakat küldeni ahol biológiát tanulhatok? az alapoktól kezdve és felfelé
2018. ápr. 20. 18:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Mivel a biológia egy iradtlan nagy területet foglal magában, jó lenne eldöntened, hogy mi is érdekel.

Állatok,növények,emberek,mikrobiológia,genetika...?

2018. ápr. 21. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Minden ami biológia
2018. ápr. 21. 10:47
 3/19 A kérdező kommentje:
Legjobban érdekelnek az állatok, növények, emberek. De a mikrobiológia is mivel van köze hozzá. De legjobban az a 3 érdekel.
2018. ápr. 21. 10:48
 4/19 A kérdező kommentje:

Talán ilyen a sorrend ami legjobban érdekel:

1.állatok

2.emberek

3.növények

2018. ápr. 21. 11:25
 5/19 anonim ***** válasza:
Mozaikos 10-11-12.-es könyvek eléggé jó alapot adnak. Illetve a Szerényi féle kétkötetes bioszkönyvek, bár ezekben nem csak középsulis infók vannak. De ott a wikipédia, sulinet oldala, meg persze a google is jó barát. :D Csak embertanból van vagy 10 téma (bőr, csont, izom, szív-érrendszer, légzés, immunrendszer, táplálkozás, idegrendszer, hormonrendszer, szaporodás) ezeken belül is elég jól el lehet mélyülni, plusz sok minden összefügg. Illetve egy alap kémiatudás sem árt a bioszhoz, biokémiánál jön ki ez főleg.
2018. ápr. 21. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Akkor már inkább egy könyv. Rossz sokat gép előtt ülni. Kémiát annyira nem szeretem. Milyen szakot ajánlotok amibe sok a biológia?
2018. ápr. 21. 18:33
 7/19 anonim ***** válasza:

Nincs olyan szak, ahol csak és kizárlóag biológiával foglalkoznak, és kémiával nem.

Sima biológus szakon is vágni kell az emelt kémiát mint a huzat.

2018. ápr. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Nem baj az, a kémiának is nekiállok
2018. ápr. 21. 19:33
 9/19 anonim ***** válasza:
Ha az állatok érdekelnek leginkább akkor állatorvosnak éri meg leginkább menni szerintem. De dolgozhatsz állatkertben is, vagy ilyesmik. Ott vannak még az egészségügyis szakok (én speciel orvosnak tanulok), a szimpla biosz szakra szerintem nem éri meg menni, csak ha nagyon érdekel a kutatás-labormunka.
2018. ápr. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
nem érdekel annyira a labor meg ilyenek, inkább az állatok, állatorvosnak szeretnék tanulni de mindenkitől azt hallom hogy az egyik legnehezebb egyetem. De hát ha érdekel a biológia akkor könnyebb nem?
2018. ápr. 21. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!