Maradjak vagy menjek?

Figyelt kérdés

Hello! Szoval most az van, hogy meg regebben talaltam egy iskolat ami nagyon megtetszett. Ha szeretnek odajarni akkor jovore irnam meg a felvetelit. Ez igy eddig oke. Csak 1. a suliert nagyon sokat kellene fizetni, es nem nagyon szeretnem

megterhelni a szuleimet penzel, foleg azert is, mert jovore kezdi a testverem a foiskolat es azt is ok fogjak fizetni 2. en nagyon szeretem a mostani sulimat. Imadom a barataimat, nagyon sok szimpatikus tanar is van akit nagyon birok (meg persze vannak olyanok akiket nem birok, de az mellekes), a kozlekedes is el van intezve, es magaban az epuletet is nagyon szeretem meg minden. De a masik suli (amibe szeretnek atlepni) elegge segitene a jovoben. Mivel az egy bilingualis gimnazium felevente kiutazhatnek, es magasabb szinten tanulhatnek angolt, es ez egy elegge elismert iskola szoval eleg sok lehetoseget adna nekem amiutan elvegeznem. Es most nem tudom hogy mi legyen. Persze tudom hogy a felveteli csak jovore lesz, meg lehet fel se vesznek, de akkor is. Mivan ha felvesznek? Akkor hagyjak mindent itt? Es mivan ha ott nem fog tetszeni? Akkor ki lesz fizetve egy evre, es akkor mi? Ja persze egy ev alatt nagyon sok minden megvaltozhat tudom, de akkor is, segitsegeteket kernem. Ti mit csinalnatok a helyemben?

13L



2018. ápr. 22. 21:01
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha anyagilag nem megengedhető az iskola, akkor nincs mit tenni.. Bár dolgozhatsz nyáron. :) Rengeteg mód van arra, hogy fejleszd a nyelvtudásodat, és szerintem a szimpla "gimik" sem rosszak, én is ilyenbe jártam még is lett egy elég jó angol,német nyelvtudásom, plusz egyetemre is felvettek. Nem értem miért lenne több lehetőséged "elhelyezkedni" egy ilyen gimi végzésével, mint egy rendessel.. Bár én csak akkor gondolkodnék ezen az iskolán, ha nagyon érdekelne a nyelv, és ilyen irányban képzelném el a jövőmet, vagy külföldi munkában. Egyetemet gondolom nem végeznéd külföldön, az aztán egy rakat pénz. :)
2018. ápr. 24. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ezenkívűl még milyen suliba mehetnél? A mostani sulid 6 osztályos, vagy?
2018. ápr. 24. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Már fix hogy oda felvesznek? Ha igen, akkor örülj neki!

Ha nem:

A gimi a legnagyobb időpazarlás szerintem az életedből. Válassz szakmát IS adó képzést, ugyanazt megteheted ott is, ha tovább akarsz tanulni. (plusz képzések, nyelvtanulás, technikusi-a plusz pontokért)

A nyelvet meg másként is megtanulhatod.

2018. máj. 19. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Utóbbi:

...és a megszerzett szakmádban dolgozva - akár külföldön is -, finanszírozhatod a felsőfokú képzésedet, függetlenül a szüleidtől, nem fogsz rájuk szorulni. (Engem ez tett boldoggá és emberré.)

2018. máj. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!