Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mi a nekem való munka? (többi...

Mi a nekem való munka? (többi lent)

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Azzal a problémámmal fordulnék hozzátok, hogy nem igazán van életcélom. 15 éves vagyok, szóval még nem olyan eget rengetően sürgős az hogy eldöntsem, de mégis zavar, hogy még nem tudom, hogy mivel szeretnék foglalkozni. Arra szeretnélek titeket kérni, hogy adjatok tanácsot, hogy milyen munka illene hozzám.

Nem vagyok túl határozott, szeretem a kémiát, az irodalmat és a bioszt, meg a matekot is értem. Mindig ötös tanuló voltam (néha egy-egy négyes) Gondolkodtam már az egészségügyre, de tekintve, hogy már ha egy apróbb sérülésről beszélnek a közelemben, mély nyomot hagy bennem, arra jutottam, hogy talán nem ez a megfelelő pálya számomra. Nem szeretnék se kifejezetten az irodai, se kifejezetten a fizikai irányba elmenni, inkább valami a kettő között. A pedagógiára is gondoltam, de azt hiszem nincs elég türelmem se a kifejezetten kicsi, se a nagyobb gyerekhez. A tanítón gondolkoztam, talán az tetszene. A pszichológia még az ami mostanság jobban vonz, de ezt sem érzem biztosnak.

Remélem tudtok ötleteket adni, hogy mi az ami tényleg hozzám illik. Előre is köszönöm a válaszokat, és légyszi csak olyan írjon, akinek normális tanácsa, vagy ötlete van, ne olyan aki csak beszólogatni tud!

Köszönöm!



2018. ápr. 24. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha most fogsz még középsuliba menni akkor valami gimi, addig is kigondolod pontosan merre tovább és lesz legalább, én érettségi után mentem pl érettségi utáni szakképzésre és még most se tudom, mi legyek pontosan :D De már meg vannak a tervek csak még tanulok, hogy elérjem őket.
2018. ápr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

*lesz legalább érettségid

Elírtam...

2018. ápr. 24. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Menj kutatonak! Egy jo kemikus, biologus mindig kap munkat. Raadasul az alapkepzes alatt meg mindig van idod gondolkodni, hogy azon belul is mire szeretnel szakosodni :) Nem tul irodai, nem is fizikai (ha csak biologuskent nem mesz terepre, de hat ott is csak setalni kell, nem kell teglat pakolgatni vagy nem tudom, mit vsinalni)

(En az ELTE-n vagyok elsoeves biologus Bsc-s hallgato es imadom :) )

2018. ápr. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!