Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ügyvéd szakmához milyen...

Ügyvéd szakmához milyen tantárgyakból kellene érettségizni?

Figyelt kérdés

Most 10.-es vagyok, gimnazista.

Ma választjuk ki a faktokat, és milyen érettségi szükséges az ügyvéd szakmához?


2018. ápr. 25. 10:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Történelem és magyar, de egyiknek sem veszed semmi hasznát az egyetemen :-) Amolyan "ugródeszkák" de ne stresszelj rá, mert nulláról startolsz az egyetemen....


Magyar állam ill egyetemes állam és jogtörténetet nulláról kezded semmi köze nem lesz a töri tudásodhoz....a magyar irodalom és nyelvtan meg aztán abszolút nem kell jogon...semmi gyakorlati hasznuk nincs....:-) AS lényeg érettségi jól sikerüljön és bekerülj aztán ott majd nulláról felépítenek téged szakembernek :-)

2018. ápr. 25. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ. De azt nem értem akkor, hogy mi az értelme annak, hogy történelemből és magyar nyelvből kell érettségizni.

De ugye a bírónak is ugyanezzel a tantárgyakkal kell érettségizni? Mert hát barátnőm pedig bírónő akar lenni, most 9.évfolyamos, csak épp nem tudja, hogy miből kell érettségizni. És én pedig mondtam, hogy utána kérdezek, de mondtam neki, hogy szerintem a bírónői szakmához is ugyanezek kellenek szerintem, de azt mondta, hogy azért kérdezzek rá, hogy had tudja biztosra az egészet.

2018. ápr. 25. 18:56
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Jogász képzés kell nektek. Felvin megvannak, hogy miből kell érettségi. Fakt nem kötelező, de emelthez nem árthat.

Ezek kellenek joghoz: történelem és latin nyelv v. magyar nyelv és irodalom v. egy idegen nyelv(6) (legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni)

2018. ápr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát a bíróihoz is konkrétan a jogi egyetem kell,ugyan az,édes mindegy. A törinek van értelme,mert az egyetemen is lesznek majd történelem órák különböző formákban.
2018. máj. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
100%
A töri emelt kötelező de mivel nagyon magas a pont ajánlott 2 emeletet csinálni a másik lehet magyar vagy angol is. A legtöbben az angolt választják mert az rendkívül egyszerű, ezzel szemben a magyarra rengeteget kell olvasni és tanulni a töri mellett ami szintén nagyob magolós.
2018. máj. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!