Öreg vagyok már tanulni?

Figyelt kérdés
A kérdés igazándiból az, hogy gondolkoztam jogi képzésre jelentkezni, esetlegesen érettségit újra tenni, azonban 23 évesen úgy érzem, talán kicsit lekéstem már erről. Az érettségim megvan, egy emelt történelmet is teljesítettem, azonban rögtön érettségi után anyagi okokból kifolyólag egyből munkába álltam, pedig akartam továbbtanulni. Most volna rá lehetőségem, viszont fogalmam sincs megérné-e. Mármint 23évesen mire elvégzem ott lehetek 30 évesen pályakezdőként. Valakinek hasonló tapasztalata van? Tanácsot szeretnék kérni.

2018. ápr. 25. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Sosem vagy öreg. De ha biztos lennél benne, hogy mégis az vagy, hát akkor majd később megbánod. Szóval: sosem késő, sosem vagy öreg.
2018. ápr. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tanulni sohasem késő. Én 32 vagyok, szintén gondolkodtam a jogon (bár van mellette diplomám és több OKJ-s végzettségem is, ezeket mind folyamatosan szereztem...). Most is egyetemre járok (más szakra), egy 5 éves gyerek mellett, akit egyedül nevelek. Kétség sem volt bennem, hogy tanuljak-e. :) Ettől csak több leszel, és bármikor abba is hagyhatod, ha mégsem megy.(Pl. én is halasztom a szakdoga leadást fél évvel, de ki nem tojja le? :) )

Tanulj csak! Ha mégsem a jog lesz neked a legjobb, még bőőőven ráérsz mást is elkezdeni.

2018. ápr. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Még ha 60 évesen kérdeznéd... de 23 vagy az ég szerelmére! Az lehetsz, ami csak akarsz! 30 éves pályakezdő, naés? A 30 nem sok! 23-ból nézve biztos tök soknak tűnik, de semmiség. Tanácsot szeretnél kérni? A tanácsom az, hogy CSINÁLD! Hajrá! :)
2018. ápr. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
23 évesen? Nem vagy öreg.
2018. ápr. 25. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

23 évesen alig vagy idősebb, mint azok, akik rögtön gimi után mentek egyetemre, és akik mellesleg a kisebbséget képviselik, hiszen nagyon sokan kényszerülnek 1-2 év kihagyásra egy sikertelen felkészülést követően, illetve sokan vannak azok is, akik máshol kezdték el egyetemi pályafutásukat, de meggondolták magukat, vagy kiegészítve a meglévő diplomát ülnek újra iskolapadba. Én 21 évesen kezdtem el az egyetemet, szintén egy osztatlan, nappali képzésről van szó, és azt mondanám, hogy kb ez is volt az átlagéletkor. Voltak 25-27 évesek is sőt, azóta alsóbb évfolyamokban tudomásom van 30+os hallgatókról.

Arról nem is beszélve hogy a versenyszférában nem nagyon van olyan végzettség, amit életed végéig tudsz önmagában lobogtatni, mindig van mit tanulni, mindig van hova fejlődni. És egyáltalán nem biztos, hogy az a fejlődés csak a papírodnak megfelelő továbbképzés, posztgrad képzés vagy másoddiploma lehet, simán előfordulhat olyan élethelyzet, amikor vmi újat kell tanulnod. Aki azt hiszi, hogy kijár egy iskolát és azzal élete végéig ellesz, az vagy nagyot fog koppanni, vagy nincsenek vmi nagy igényei.

2018. ápr. 25. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!