Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Vegyészmérnökként fogok...

Vegyészmérnökként fogok találni munkát?

Figyelt kérdés
Érdekel a szak, de hallottam már olyat hogy nem olyan egyszerű elhelyezkedni. Esetleg külföldön, ahol fejlettebb a vegyipar? Osztrák határnál élek, tudok jól németül. Ott jobbak az esélyek?
2018. ápr. 27. 11:50
 1/6 anonim válasza:
Én úgy hallottam hogy egész európa elég telített most. Kínába fejlődik most nagyon a vegyipar. Villamos-, gépészmérnök és mérnökinfó trióval jobban jársz. De ez csak az én véleményem, ne a gyakorikérdésekre alapozz. :)
2018. ápr. 30. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Én vegyész (MSc, ELTE) vagyok.

Hát nem hemzsegnek az állások. Bp-en még csak-csak találni valamit, ha az ember kitartó. Olyan városban viszont, ahol nincs vegyipar, szinte lehetetlen.

Még egy fontos szempont: ha nem vagy angolból perfekt, akkor a megjelenő álláshirdetések 90%-ából eleve ki vagy zárva. Sajnos én is németes voltam...

Fizetés... hát ebből sem lehet meggazdagodni, de nyilván attól is függ milyen cégnél sikerül elhelyezkedni.

2018. máj. 1. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Véleményem szerint a vegyész és a vegyészmérnök nem összeegyeztethető. A vegyészmérnök egy sokkal összetettebb szakma, ez nem természettudományi, hanem műszaki képzés. Az elhelyezkedni pedig egyszerűbb vegyészmérnök diplomával. Amíg a vegyész inkább a laborban dolgozik egy mérnök az ipari termelésben. (kicsiny országunk egyik sem olyan fejlett sajnos mint külföldön)
2018. máj. 1. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szívesen referálok arról, hogy mi a különbség a vegyész és a vegyészmérnök munkája között, ha az a kérdés.

Ettől függetlenül és továbbra sem látom úgy hogy hemzsegnének a vegyészMÉRNÖK állások a hirdető portálokon.

2018. máj. 1. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Esetleg elvégezhetsz utánna egy gépészmérnök, anyagmérnök, egészségügyi mérnök msc-t. Nem olyan sok tárgyat kell pótolni, és így jó eséllyel indulhatsz.
2018. máj. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Fogsz találni munkát, DE. Abban igaza volt valamelyik előttem lévő válaszolónak, hogy csakis nagyvárosban lehet, ahol van ipar. Budapesten rengeteg gyár/cég/labor van, Körmenden az Egis, Debrecenben a Teva,Paks,Dunaújváros gumi gyár, Százhalombatta MOL kőolajfinomító, BorsodChem, Tiszaújváros, Székesfehérváron nincs gyógyszergyár, de vannak cégek, ahova kellhet vegyészmérnök. Nem is feltétlen laboros munkakörbe, hanem pl. minőségbiztosító, gyártás vezető, stb. Vegyészmérnökként elméletileg alkalmas vagy a gyógyszeripar, élelmiszeripar, mezőgazdaság, textilipar, meg még ki tudja milyen állások betöltésére. De, ennyi munka valóban nincs Mo-n, és ha van is, sokszor költözni kell. És sokszor a protekció sem árt.
2018. jún. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!