Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nem tudom mivel szeretnék...

Fábián szilvia95 kérdése:

Nem tudom mivel szeretnék igazán foglalkozni, ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kicsit régebbről kezdeném a történetet, hogy átlássátok a helyzetemet. Alapvetően nem egy stabil családi háttérrel rendelkezem, nem nagyon voltam lelkileg támogatva kiskoromban, így sosem voltam kellően motivált, igazából semmiben, tanulásban meg főleg nem. Így egy átlagos gimnáziumba kerültem, átlagos tanárokkal, semmi sem keltette fel igazán a figyelmemet. Én sem voltam kiemelkedő diák, inkább a művészetekben éltem ki magam. Zenéltem, és fotóztam,ezt pedig teljes szívvel tudtam csinálni.

Aztán eljött a pályaválasztás, leérettségiztem. Felvettek pénzügy és számvitel szakra. Jelenleg ezt végem, mellette a szakmában dolgozom kontrollingosként, viszont az egyetemen csúszásban vagyok, és az igazság az, hogy nem tudom szenvedéllyel csinálni, és nem érdekel annyira, mint amennyire szerintem érdekelnie kéne.

Lassan látom a korlátaimat, és nyilvánvaló, hogy nem rendelkezen kiemelkedő hallással, vagy nincsen különleges látásmódom, csak egy általános szépérzékem van. Viszont ami szögetütött a fejemben, már egy fél éve lassan, hogy olyan dolgot szeretnék csinálni, ami tényleges tudást kíván meg. Úgy értem, hogy teremtek valami kézzel foghatót, ami segít másoknak, vagy előrébb viszi a társadalmat, ami hasznos, amivel "teremteni" tudok.

Szép dolog fotózni, de ez csak esztétikai termék, ahogy egy zene is végülis. A pénzügy meg a tapasztalataim szerint, közel sem áll ehhez a gondolathoz. Nem érzem a sikert abban, hogy egész nap csendben ülök egy excel fájl fölött, és bogozom ki a számokat. Nincs panasz rám a munkahelyen, és elvégzem a feladatomat megfelelően, de nem tesz boldoggá, igazából semennyire.

Egy olyan gondolat érlelődik bennem, hogy szívesen lennék orvos. Ez mindig is érdekelt, szerettem az ilyen témáknak utánaolvasni, nagyon mélyen beletudtam ásni magamat a témába. Itt pedig ténylegesen tudnék segíteni másokon, és jobbátenni az életük egy kis részét.

Sosem mertem ebbe belevágni, mert a szüleim azt éreztették velem, hogy nem vagyok képes ilyen dolgokra, de nem szeretném se őket hibáztatni, se senki mást. Szeretném végre megtalálni azt, hogy mit tudnék csinálni 110%-osan, a pálya minden örömével és nehézségeivel együtt.

Ti mit gondoltok? Hogy találtátok meg azt, amit igazán szerettek csinálni? Őrültség lenne ebbe belekezdeni? ( az állami féléveim megvannak még, úgyhogy ez a része nem lenne probléma )


Köszönöm, ha végigolvastad, és segítesz. :)

22/L



2018. ápr. 28. 23:39
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

22 éves lány,ezt olvasgasd és találd meg az utadat !

[link]

Remélem tudtam segíteni és örülnék egy köszönömnek a részedről.

2018. ápr. 29. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

Szia!

Ha úgy érzed, szívesen lennél orvos, meg segíteni akarsz az embereken, akkor az elhivatottság megvan. Szerintem egyáltalán nem lenne őrültség belekezdeni. Most is tanulsz, így mondhatni, hogy "lendületben vagy", meg van tapasztalatod abban is, hogy milyen a felsőoktatás (ez nagyjából jelzi is, hogy képoes vagy rá, mondjanak a szüleid bármit is). Az orvosi nem könnyű, de teljesíthető, ha ez ember elhivatott és szorgalmas. Ha leginkább orvosként tudod magad elképzelni a jövőben, ne habozz.


Amit nem írtál le, de fontos, hogy mennyire érdekel a biológia és a fizika vagy a kémia. Mert orvosira 2 emelt kell, az egyik biológia, a másik fizika vagy kémia. Legelőször el kell dönteni, utóbbi 2 közül melyik fekszik jobban (ne az alapján dönts, hogy szerinted melyik a fontosabb, hanem szigorúan az alapján, hogy melyikből érzed úgy, hogy jobb érettségiot írnál). Ehhez neten találsz régebbi feladatsrokat is. Aztán, miután bejutsz, főleg a biológia az emberi szerveztre vonatkozó részeire, illetve a sejtbiológiára lesz szükség, fizikából meg kémiából meg az alapokra (pont ezért sem létszükséglet a kémiát választani, ha a fizika meg jobban), amik alapján megérted majd az egyetemi anyagot. De az első nagy akadály a felvételi, amire a biológia és a másik kiválasztiott tárgy (fizika vagy kémia) összes területét alaposan meg kell tanulni. De azért a harmadikkal is érdemes alapszinten tisztában lenni, ha nem is felvételizel belőle, meg nem is arra kell a fő hangsúlyt fektetni.


Miután végzel az egyetemmel, rengeteg szak közül választhatsz, ahol gyógyító orvosként segíthetsz az embereken, de lehetsz kutató is, vagy a akár a kettő egyszerre.


Érdemes lehet elmenni az orvosi egyetemek (akár mind a 4) nyílt napjaira is, ott belelátsz, hogy milyen a légkör, és ki tudod választani azt az egyetemet, amelyik a legszimpatikusabb.


Ha most nekiállsz a felkészülésnek, akkor 2019-ben tudsz is már jelentkezni, és alig 1 év múlva már el is kezdheted. Én nagyon szurkolok! :)

2018. ápr. 29. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
36 vagyok és fogalmam sincs még mindig, hogy mit csináljak :D
2018. ápr. 29. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

második kommentelőnek:

fizika az határozottan kilőve. Nézegettem már az érettségi feladatsorokat, és a kémia sokkal jobban feküdne. Egyébként alapvetően érdekelnek ezek a tantárgyak, csak magamtól jobban érdekelnek, mint ahogy leadták anno az anyagot. Olyan formában egyáltalán nem érdekelt :D

Esetleg valami információd van bármilyen felkészítőről, ami tényleg hasznos az emelt érettségi során?

2018. ápr. 29. 07:47
 5/7 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem:

Érdemes lenne befejezned az egyetemet, legalábbis az adott szakot.

Ha államin vagy legalább annyi pénzt keresni amivel ,,visszafizetheted" az államilag támogatott féléveket (tehát kb 1 évet érdemes előtte dolgoznod) és ezidő alatt átnézni nagyon a fizikát/kémiát és a bioszt és emeltezni belőle.


Ha! nem sikerülne így legalább lesz egy biztos szakmád némi tapasztalattal amit még ha nem is szeretsz, mégis jobb mint a soron 8 órában 3 műszakban pakolni a cuccokat fele vagy harmad annyi pénzért.

Illetve ,,fusi" munkáid is lehetnének ha megszorulnál az orvosi pálya mellett.

2018. ápr. 29. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó kommentelő!

Szerencsére nem államin vagyok jelenleg, hanem fizetősön. Ezt a szakot biztos befejezem, mert csak másfél év van hátra belőle.

Semmiképp sem szeretném ezt a szakot se kidobni az ablakon, mert itthon biztos megélhetést biztosít. Addig meg folyamatosan dolgozom részmunkaidőben, azt a pénzt meg félretenném az orvosi időszakára, hogy valami zsebpénzem legyen :)

2018. ápr. 29. 08:49
 7/7 anonim ***** válasza:
21%

#4:

Akkor a kémia adott. :)

Felkészítőre szerintem nem nagyon érdemes menni, időpocsékolás (ledarálják az anyagot a lehető legtöményebben, és amit nem értesz, azt nem biztos, hogy pont elmagyarázzák). Inkább keress egy tanárt, akivel alkalmanként tudsz konzultálni azokról a dolgokról, amikről valóban szükséges.

2018. ápr. 29. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!