Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha fizikával kapcsolatos...

Qasdfewd kérdése:

Ha fizikával kapcsolatos szakmákat tanulok, idővel a fizika emelt érettségi is menne?

Figyelt kérdés

Jelenleg másik tárgyra készülök emelt szinten, de szakmát is akarok szerezni, nem is egyet. A környékemen sok elektronikai, gépészeti, mechatronikai képzés indul. Tegyük fel, hogy elvégzek 1-2 elektronikai, gépészeti szakmát. Persze évekig tartana, de az most lényegtelen, ráérek. Ezeknek a szakmáknak az elvégzése szerintetek mennyi fizika alapot adna egy emelt érettségire?


Én úgy vettem észre, hogy a technikusi szakok sokkal jobban belemennek a fizikába, mint amennyire azt az emelt fizika érettségi megköveteli. Mit gondoltok? (persze az us lehet, hogy rosszul látom)


A kérdésem hangozhatna úgy is, hogy "Mennyi kiegészítő tanulás kéne a szakmák elvégzése után, hogy jól sikerüljön az emelt fizikám?"


Lehet hülyének hangzik a kérdés, de maradjunk elméleti szinten, köszönöm. :)



2018. máj. 4. 10:51
 1/1 anonim ***** válasza:

Én gépészeti szakmát végzek, egyelőre technikusit. Egyes területeibe megy csak bele a fizikának a gépészet, ilyen a mechanika főként, illetve minimálisan a termodinamika. Nem ismerem az emelt szintű fizikaérettségi követelményeit, de szerintem kizárólag mechanikából (azon belül is leginkább a statika) témakörében vagyunk valahol az emelt fizikához.


Tanáraink mindig a gépészmérnökihez hasonlítják, hiszen az osztályból arra pályázunk néhányan. Azt állítják, amit az egy év alatt (mert 1 évig van mechanika a 2 éves képzésen) megtanultunk mechanikából, az nagyjából két hónap mérnökin.

2018. máj. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!