Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri kertésznek tanulnom?

Qasdfewd kérdése:

Megéri kertésznek tanulnom?

Figyelt kérdés

Imádom a természetet és azzal kapcsolatban szeretnék is egy szakmát találni, de olyat, amivel fenn is tudom tartani a családomat.


A kertészet talán a legbiztosabb, mert a környezetvédelmi szakmák megint csak másról szólnak, erdészeti OKJ-ról pedig még nem hallottam véleményt.


2018. máj. 5. 22:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Kicsit még írhatnál arról, hogy mit gondolsz, mi lesz a dolgod kertészként, hogyan látod ezt a szakmát

Én környezetvédelmi technikus vagyok, számomra ez természetközelibb, mint kerteket tervezni, de ízlések és pofonok :)

Erdésznek akkor éri meg tanulni, ha már a tanulás előtt biztos munkahelyed van :D pedig az ám csak az igazán természetközeli szakma!

2018. máj. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Na, és milyen a természetvédelmi technikusi? :o


Engem az is érdekelt, de lebeszéltek róla, hogy szinte biztos munkanélküliség. :/

2018. máj. 5. 23:28
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem természetvédelmi, hanem környezetvédelmi. Akár hiszed akár nem, ég és föld. Laborban dolgozom. Ezzel a szakmával kb. minden második munkahelyen el lehet helyezkedni. Az éves zajmérés, levegőterhelési szint, szennyezőanyag kibocsátások mérése stbstb MINDEN munkahelyen kötelező, és ez a környezetvédő dolga. Még egy jármű műszaki ellenőrzése során is szükséges környezetvédelmi szakember. Mérnöki diplomával pedig nyert ügyed van bármelyik helyen.
2018. máj. 5. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!