Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 310 pont is elég, hogy állami...

310 pont is elég, hogy állami finanszírozással bekerüljek egy vidéki egyetemre?

Figyelt kérdés
A tavalyi felvi ponthatárok azt mutatják, hogy elég, viszont ezt kevésnek tartom, így kételkedem.

2018. máj. 8. 14:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Van olyan szak ahol elég, de ebből nem sok van
2018. máj. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Szaktól függ, vannak olyanok, ahová elég.
2018. máj. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
40%
Elégnek kell lennie, bár ehhez a ponthatárhoz "olyan" szakok és képzési szintvonalak is párosulnak általában.
2018. máj. 8. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem pont, hogy nincsen semmi ilyen jellegű összefüggés a ponthatár és az egyetem, a képzés minősége között.
2018. máj. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
22%

Pedig nagyon is van. Kérdezősködj körbe. Én is egy gyengébb egyetemre járok, borzasztó a képzés színvonala. Mindenki könnyűszerrel csal a teszteken (tanárokat nem érdekli), az oktatás a béka segge alatt, tudást max magamtól szerezhetek.


Már megbántam hogy nem tettem le újból az emelt érettségit, mentem volna inkább máshová.

2018. máj. 8. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Meg kell nézni mennyi a minimum ponthatár idén.

Ha afelett vagy, akkor van esélyed.

2018. máj. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Annak a válaszolónak a kommentjére reagálnék, aki szerint az alacsony felvételi pontszám egyenesen arányos az oktatás minőségével, hogy nézzen már rá, hogy a fizika alapszakoknál az évek során hány pont volt a felvételi ponthatár. Az egyik legnehezebb szak, mégis viszonylag alacsonyak a ponthatárok (lassan, de azért emelkednek), sőt, más mérnöki szakoknál is láttam relatíve alacsonyabb ponthatárokat. Egyszerűen kiesnek úgyis azok, akik nem képesek tartani az iramot, ezért nem ritka, hogyha 90 fővel indul egy évfolyam akkor a második évre már a fele lesz ott, hiába volt alacsony a felvételi ponthatár, a követelmények meg nagyon kemények.
2018. máj. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!