Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » A BME biomérnöki szakáról mi...

A BME biomérnöki szakáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Milyen nehéz? Mennyire erős fizika kell? Úgy álltalánosságban hogyan érzitek magatokat?

2018. máj. 13. 13:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősöm nagyon ki van bukva rajta! Nagyon nehéz! Sztem irreálisan magasak a követelmémyek velük szemben és szinte a buktatásra hajtanak a tanárok! Ezt az alapján mondom amit látok hallok tőle.
2018. máj. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem olyan hű de nagyon nehéz, csak más, mint amire számítottam...

Erős a kémia (nagyon) , és hát a matek is, mivel műszaki vonal. Fizika azt hiszem három félévig van, de még a teljesíthető kategória, a többihez képest. A nevével ellentétben eddig még a biosz nem nagyon kellett komolyabban, bár még ez csak a második félévem. Azzal van probléma leginkább, hogy tudja fene pontosan, hogy mégis mit csinál egy biomérnök :"). Ez nekem rengeteget vesz vissza a motivaciobol, hogy mégis minek szívok itt pl a laborral... Mert ha megérné, akkor azért szerintem a legtöbben is úgy éreznék, hogy nem olyan vészesen nehéz. Ez egy tipikusan olyan képzés, hogy évek után jön az érdekes része, meg akkor már jobban képben is van az ember, hogy mihez ért.

Tudom nem valami átfogó ez a vélemény, de nehéz megfogalmazni,ami itt folyik...

(viszont úgy érzem, hogy aranyosak és segítőkészek a tanárok, eddig mindegyik, ami sztem egyetemen nagy szó)

2018. máj. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat még annyit tennék hozzá hogy mennyire veszik komolyan a szakot karon/egyetemen belül?
2018. máj. 13. 15:28
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A BME-n csak a GTK szakokat nézik le, a többi "egyenrangú" (talán a GPK meg a VIK egy kicsit előrébb).
2018. máj. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
83%
mivel nagyon durva hiány van ezen a szakterületen én úgy érzem, hogy vigyáznak ránk, tehát nem a szórás a lényeg, és nem véletlenül van hiány, a legtöbb embernek nincs megfelelő képessége hozzá vagy a közoktatás minősége miatt elmegy a kedve a kémiától, matektól stb. Meg a másik, hogy szénné keresed magad egy ilyen diplomával, de a legtöbb mérnök egyébként. Lényegében, ha mérnök vagy akkor már megbecsülnek.
2018. máj. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Matek kell hozzá az első pár félévben hogy bent maradj. A kémia is erős, de olyan sok biosszal nem fogsz találkozni mint gondolnád. Eleinte legalábbis biztos nem. Sokan mondják hogy retek nehéz. Fizika viszont nem durva. Én vegyészen vagyok, most második féléves. Szerintem teljesíthető, de jó átlagot képtelen vagyok összehozni.

Az egyetemen belül nincs lenézve kifejezetten a kar, de mindig azt mondják hogy ez a legkönnyebb mérnöki.. Nem tudom kinek mi.

Én szeretem itt az embereket, gyere ide :)

2018. máj. 16. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!