Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Biosz - kémia vagy biosz -...

Biosz - kémia vagy biosz - matek fakultációt válasszak inkább? Segítsen valaki, nagyon fontos!

Figyelt kérdés

Tizedikes vagyok, és már le kellett adni a jelentkezési lapot, de folyamatosan kételkedek hogy jól döntöttem e. Szeptember első hetében még meg lehet változtatni a felvett tantárgyakat az első órák előtt, szóval még van lehetőségem módosítani ha szeretnék.

Én a biológia - matematika mellett döntöttem akkor, mert mindkettő érdekel és megy is. Viszont ötletem sincs hogy mit szeretnék csinálni a jövőben, főleg nem olyan amihez ez a két terület kell. Szóba jött az orvosi ami tényleg érdekelne, és a legvalószínűbb hogy valami olyan munkát szeretnék amiben másoknak segíthetek, de ha fel is veszem a kémiát, akkor se biztos hogy felvesznek az egyetemre. 4 éve tanulok kémiát, és még az első évben elvesztettem a fonalat, és csak most sikerült újra felvennem mert az osztályunknak záróvizsgát kellett belőle tennie és az egész anyagot át kellett néznem. Viszont most hogy nagyjából értem, egész érdekesnek találom.

A matekot is nagyjából értem, nagyon reálos a gondolkodásmódom is (a fizikát viszont gyűlölöm tiszta szívemből és nem is értem). Egészen eddig alig kellett tanulnom a dolgozatokra mert ragadt rám, de csak kis mértékben érdekel. Ha nincs más akkor elvagyok vele, de a jövőben nem nagyon tudnék vele mit kezdeni mivel a mérnöki/gazdasági pálya egyáltalán nem mozgat meg (egyelőre). Mégis felvettem egyfajta biztosítéknak, mert jó vagyok belőle és talán fel tudnám használni később.

A biológia 100% hogy marad, nagyon szeretem és érdekel, főleg az embertan és a viselkedéstan. A kérdés hogy mellé érdemesebb lenne e mégis a kémiát választanom a matek helyett?

Még az az egy problémám van, hogy ugye én kémiából nagyon nem voltam motivált korábban, a dolgozatokra egyáltalán nem tanultam és puskázással kapartam össze magamnak pár kettest és hármast. Viszont ez az utolsó évem amiben alapóraként tanulom, szóval a felvételimbe bele fog számítani ennek és az ez előtti évnek az év végi eredménye, ami mindkétszer hármas. Matekból ezzel szemben mindkét évben ötös vagyok, talán egy négyes csúszott be véletlenül év közben. Tudom, hogy a matekot alapból nézni fogják mert kötelező érettségi tantárgy, de ha én a kötelező tárgyak mellé két természettudományosból is érettségizek, akkor melyiknek az év végi jegye fog beleszámítani a pontjaimba? Már teljesen össze vagyok zavarodva. Előre is köszönöm annak aki ezen kiigazodik és válaszol.



2018. máj. 15. 17:16
 1/5 anonim ***** válasza:
77%

Nézd, ha biosz-kémia csak az orvosihoz és hasonlókhoz kell, ha ezt választod, valamilyen szinten behatárolod a lehetőségeidet.

Mivel nem tudod, merre akarsz menni, szerintem maradjon az emelt matek, azt sok helyre beszámítják, és tök jó fizika nélkül is. Ha meg mégis meggondolod magad, még mindig tanulhatsz kémiát pluszban akár 12-ben is.

Természettudományos tárgynak meg a kémia-fizika-földrajz-biológia közül azt választod, amiből az utolsó két évben a legjobb voltál, szóval nem leszel hátrányban.

Szerintem jól döntöttél:)

2018. máj. 15. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha orvos akarsz lenni mégis akkor inkább változtass mert a matek emeltet nem számitják. Biosz és kémia/fizika emelt kell. Ha érted és érdekesnek találod valamint reálos a gondolkodásod ahogy írtad akkor sztem egyértelmű a kémia. Viszont jól gondold meg mert a bikém párositás nagyon behatárol a továbbtanulás szempontjából. Elszántnak kell lenned. A matek emelt nem kell túl sok helyre és mivel mégiscsak 10 éve tanulsz matekot így egyszerűbb magad felhozni középről emeltre. Kémia viszont húzosabb szerintem.

Ha elég elszánt vagy és érdekel az embertan és orvosi akkor mindenképp kémia. Hidd el, hogy tudom miről beszélek, idén emeltezek bioszból meg kémiából vagyis már a biosz megvolt.

2018. máj. 15. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A biosz-matek a legrosszabb kombó. Mert biosz nincsen kémia nélkül, orvosin pláne.

El kell döntened, hogy milyen pályán akarsz továbbtanulni.

Ha orvosi, akkor matekot add le, és biosz-kémia.

Ha pedig műszaki/természettudományos/gazdasági irányba szeretnél inkább, akkor matek-kémia.


(Amúgy én a matekot ajánlom mindenkinek, mert ha jó az oktatás, nem csak az érettségire készít fel, hanem egy komplex problémamegoldó képességet is ad, ami minden tudományterületen hasznos!)

2018. máj. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Kifelejtettem:

A biosz-matek irány pedig nem sok helyre hasznos, mivel pl. biomérnökin/élelmiszermérnökin/agrár szakokon hiába van és kell a biosz, a kémia sokkalta hangsúlyosabb, a szükséges biosz részt meg majd ott letanítják.

2018. máj. 15. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha egyáltalán csak megfordult a fejedben, hogy orvosi, vagy bármilyen egészségügyi pályára menj, akkor egyértelműen a kémia, hiszen az orvosira kötelező (vagy kémia helyett a fizika, de azt kizártad).
2018. máj. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!