Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyha 11. évvégén négyes...

Hogyha 11. évvégén négyes leszek a természettudományi faktomból akkor az befolyásolja az érettségin a pontjaimat?

Figyelt kérdés
Földrajz,fizikából sőt biológia faktból is eddig végig 5-ös voltam, viszont ha négyes lennék évvégén kémia faktból és abból emeltezem az befolyásolhatja bármilyen szinten a pontjaimat?

2018. máj. 16. 19:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem. ezek a gimnáziumi év végi jegyek inkább csak tajékoztatásra szolgálnak.

az a fő, hogy majd az érettségin hogyan teljesítesz

sok sikert! :)

2018. máj. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%

Duplázós módszernél valóban csak az érettségi a lényeg, de aki komolyabb helyekre hajt... hát ott ez már nem érvényes annyira.


Utolsó előtti tanult év és az utolsó tanult év második féléve a mérvadó.

2018. máj. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Nem teljesen értitek a kérdést ( lehet én fogalmaztam meg ügyetlenül)

Ugye vinni kell természettudományos jegyet magammal, ami nyilván az lesz ami 5ös, hiszen mint mondtam van ebből... ha kémiám nem lenne 5ös, de abból emeltezem, az számít?

2018. máj. 16. 20:58
 4/13 anonim ***** válasza:
38%
Ez attól függ hova jelentkezel, hova mik az elvárt tantárgyak... Természetesen az elvárt követelményekhez tartozó érettségik befolyásolják majd a pontjaid...
2018. máj. 16. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
48%

Röviden: igen, számít.

Ha tanulmányi pontok alapján számoltatod majd a pontjaidat (pl orvosinál úgy könnyebben összejön több pont, mert mondjuk ha duplázol, akkor mindkét emeltből erős 80-80% kell minimum, hogy tuti bent legyél, de ha erős közepeket írsz, akkor elég egy 60-70% a két emeltből, ha tanulmányi pontok alapján számolsz).


A 11. évvégi, és 12-es félévi jegyek befolyásolják a pontodat. 100 pont adható összesen ezekre a jegyekre. Ha most 12-ben leszel négyes kémiából, az már nem érdekel senkit, ha félévben ötös voltál mindenből, akkor meg lesz a 100 tanulmányi pontod.

2018. máj. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
48%
Én is biosz kémiából emeltezek, mindenem ötös volt, viszont 11 évvégén 4-es, 12 félévkor pedig 3-as voltam matekból, így a tanulmányi pontok alapján számoló módszer szerint a 100 pont helyett csak 94-et kapok a középiskolás jegyekre.
2018. máj. 16. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem függ az érettségi-osztályzat az év végitől. Tulajdonképpen semmi köze hozzá. Semennyire, a legkevésbé sem.
2018. máj. 16. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
*Ráadásul az emeltet nem is feltétlenül a saját iskoládban írod; lehet, hogy tök máshova lesz kirendelve.
2018. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
*ott meg nem tudják a te jegyeidet.
2018. máj. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Ja amúgy közben leesett. Nem fog függeni tőle, mert egy természettudományos tárgy jegyét kell megadnod a tanulmányi pontok számításánál, és ha az mondjuk a biosz, ami ötös, akkor senkit sem fog érdekelni a kémia négyes.


Az utolsó meg nem értem mit akar, ha tanulmányi pontok alapján számítja a felvi a pontjait, akkor igen is beleszámít a fő tárgyak jegyei.

2018. máj. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!