Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha szeretnék egyszer félig...

Ha szeretnék egyszer félig profi szinten zenével foglalkozni, akkor megéri egy teljesen más egyetem mellett egy hangszer szakot tanulni levelezőn?

Figyelt kérdés

A félig profi szintet úgy kell érteni, hogy nem szeretnék vele keresni, de bukni sem.

Nyílván ezt nehéz/lehetetlen előre ki kalkulálni, de a "rendes" munkám mellett szeretnék otthon hobby szinten zenét szerezni, s egyszer majd kiadni, interneten árulni, youtube, spotify, stb. nézettségből/hallgatottságból bevételt szerezni...

Nem meggazdagodni, sőt még csak megélni sem akarok belőle, tudom, hogy az nagyon nehéz.

Csupán azt szeretném, ha kb. visszakeresném az ezzel kapcsolatos kiadásaimat, ez szerintem megvalósítható...

Ezen túl, az elsődleges cél az alkotás és önkifejezés.

Nekem már az is bőven elég, ha az elkövetkezendő 15 évben, 4-5 számot sikerül alkotnom, olyat amivel tényleg elégedett vagyok.


A terv az lenne, hogy még a mostani egyetemem befejezése előtt belevágok egy hangszeres szakba levelezőn, azok közül ami szokott indulni. Pl. előadó-művészet jazzdob, jazz-zongora, majd ha minden jólmegy (s jól tudom), akkor utána jelentkezhetek zeneszerzői mesterre, ahol gondolom hasznos tudást szerezhetek.


Így jó sok időt spórolnék.


Amúgy eddig klasszikus zongorát, meg gordonkát tanultam, de gyerekként. Gimi elején abba hagytam, mert rossz volt a lelki állapotom.


Azt tudom, hogy nagyon nagyon szeretem a zenét, s lehet hogy ez nem lenne elég indok arra, hogy csináljam is, de végülis a mostani, igen nehéznek mondott szakot is úgy kezdtem, hogy viszonylag laikus voltam, de a cél motivácója elégnek bizonyult, azért elég jól megyeget...


A dilemma az, hogy ilyen célokkal, s úgy, hogy csak levelezőről lehet szó van e értelme az egyetemnek?

Vagy elég lehet magántanárokat fogadni és mellette autodidakta módon próbálkozni mindenfélével?


Az egyetem nagy előnyének gondolom a kapcsolatépítés lehetőségét.


Mit gondoltok?



2018. máj. 19. 11:19
 1/1 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


A zeneművészeti egyetemek felvételiére repertoárral kell odamenni, ezért - nyilvánvalóan - valamilyen előképzettség, vagy legalább egy pár év zeneiskola szükséges hozzá! Általában azokat veszik fel, akik előtte konziba jártak, mivel nekik van meg a kellő szakképzettségük a felvételi követelmény elsajátításához.

Ha bármiben tudok még segíteni, írj nyugodtan :)

2018. máj. 20. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!