Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt biológiával és közép...

Emelt biológiával és közép infóval, közép matekkal biomérnöknek mehetek továbbtanulni?

Figyelt kérdés
Biomérnök szeretnék lenni, de érdekel a gazdaságtudomány. Emelt faktot vettem fel és közép infót. Ha mégsem biomérnök szeretnék lenni, merre tudok ezekkel továbbmenni?

2018. máj. 19. 21:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Biomérnökire mehetsz, de kösd fel a gatyád, mert a biosznak kvázi semmi haszna nem lesz, akármilyen hihetetlen. A matek kell és a kémia, és a bioszt majd az egyetemen megtanulod. Ha a gazdaságtan érdekel inkább, akkor viszont egy idegen nyelvre/törire rá kéne menni az EMELT matek mellett.
2018. máj. 19. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Engem nagyon érdekel a biológia. Akkor milyen szakra menjek, hogy legfőkébb azzal foglalkozhassak?
2018. máj. 19. 22:46
 3/8 anonim ***** válasza:
Biológia szak? Attól függ, milyen terület érdekel, és mit dolgoznál szívesen, így nehéz korrekt választ adni..
2018. máj. 21. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát ami részletesem foglalkozik a biológiával.... Pl. mikrobiológia
2018. máj. 22. 06:22
 5/8 anonim ***** válasza:

A biomérnök az mérnök, tehát alkalmazott szakember. Azt nézi, hogyan lehet ipari méretben hasznosítani valamit, nagy méretben termelni fermentorban stb.

A biológus az tudós, tehát elméleti szakember. Új dolgokat vizsgál, amit aztán adott esetben a biomérnök tud majd ipari méretben hasznosítani.

Ez az elmélet.

Gyakorlat: mi érdekel? az ipari berendezések, mérnöki feladatok, vagy alapkutatási feladatok.

Ha az egyiket elvégzed BSc-n elvileg lehet MSc-n folytatni a másikon némi pótlás után (biológia esetén az állat és növény biológia, ökológia, ilyesmivel. Biomérnök esetén szerintem matek, mérnöki ismeretek, esetleg némi kémia).

Nézegesd a tantervi hálót, követelményeket az alapján lehet látni.

A DE TTK biomérnök MSc-n van valami vállalkozói szakirány, bár lehet hogy már megszűnt.

Kb mindegy mivel mész, az első félév alatt azon túllépsz, de azért emelt értettségi az némi előny

2018. máj. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Biológusként hol tudnék elhelyezkedni? És hamar sikerülne? Vagy inkább biomérnökként lennék sikeresebb?
2018. máj. 23. 16:25
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha konkrétan biológiával akarsz foglalkozni akkor már miért mennél biomérnöknek mikor itt is írják, hogy alig van biosz, a kémia és a matek ami komolyan kell ide. Alapból mérnökként sikeresebb lennél, mint biológusként, de azért más a munkakör. Viszont van olyan konkrétan, hogy mikrobiológus, de a felvi-n ezekre simán rá lehet keresni.
2018. máj. 23. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Fejlődő terület, rengeteg specializálódási lehetőség, csak ajánlani tudom: molekuláris bionika.

Ez konkrétan bioszos-matekos-kémiás-fizikás-infós, a PPKE oldalán utána tudsz menni az órarendnek is, neked megfelelő arányban keverednek-e az egyes tárgyak.


A sima biológus képzésnél ez sokkal előnyösebb és sokszínűbb, sokoldalúbban használható diploma.

Több a biosz benne mint a biomérnökin, bár itt is nagy a hangsúly a matekon - mehetsz kifejezetten bioszos MSc-re is utána, meg megírhatod a szakdogát kifejezetten bioszos helyen, hogy ezt ellensúlyozd.


Mindenképpen érdemes utánanézni szerintem a szaknak, ha a biomérnöki felmerült. Meg a felvi.hu-t is nézd meg. Sok újat lehet onnan tanulni ;)

2018. máj. 23. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!