Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szóbeli érettségin mire...

Szóbeli érettségin mire érdemes figyelni, tanácsok esetleg?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy fontos először is, hogy tudjam a tételt, de ezen kívül? Például meddig kell beszélnem? Hány tanár lesz bent a teremben? Mindegyik az adott tantárgyból vizsgáztat vagy csak egy? Ha lassan beszélek, jobban eszembe jutnak a dolgok,összetettebben tudok gondolkodni, nem tudom, hogy hátrány-e, ha lassan beszélek? Illetve milyen ruhában érdemes mennem? Szoknya vagy nadrág?

2018. máj. 19. 23:16
 1/5 anonim válasza:
22%
csumi, csumi, Csuvi.
2018. máj. 19. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Minket tavaly az összes kérdéseddel kapcsolatban tájékoztattak a tanárok, titeket nem?


Nekünk így volt (középszintű érettségin):

Meddig kell beszélni: max. 10 perc (nagyon max. 15, afelett már szóltak az adott tanárnak, hogy be kéne fejezni)

Hány tanár lesz bent: változó, minimum 3-nak kell lennie. Amikor én voltam, akkor például 5 tanár volt + elnök + ofő + igazgatóhelyettes. Általában annyi tanár van bent minimum, ahányan (és akik) az elkövetkező kb. 1 órában szóbeliztetnek.

Csak a szaktanárod vizsgáztat, a többiek vagy figyelnek, vagy nyitott szemmel alszanak, vagy próbálnak segíteni (amikor nem jutott eszembe egyetlen szó, kb. az összes tanár ott tátogta velem szemben, nég a legszigorúbb is, az elnök meg nézte a plafont, hogy ő véletlenül se lát semmit:'D).

Nem baj, ha lassan beszélsz, gondolom, ismernek a tanáraid, feleltettek már, tudják ezt rólad.

Nekünk az iskolai egyenblúzban (fiúknak az egyeningben) kellett menni, hogy a lányoknak kötelező volt-e a szoknya, arra viszont nem emlékszem. Mivel dög meleg volt, minden lány szoknyában volt. Az tuti, hogy lyukas/szaggatott/farmer alsó nem lehetett. De ezt ofődtől érdemes megkérdezni.


Bár gondolom, a középszintre voltál kíváncsi, de inkább leírom, hogy emelt szinten nekem hogy volt:

3 tanár volt bent, mind a hárman szakos tanárok voltak, és mind a hárman kérdeztek (mondjuk tőlem pont nem, csak egy apróságot - mert állítólag muszáj kérdezniük -, mert mindent elmondtam, de előttem egy lánynak mindhárman próbáltak segíteni, amikor elakadt). Emelten több ideig beszélhetsz, 15, max. 20 percig, viszont nem nagyon szoktak tovább engedni, ha nem férsz bele, leállítanak. Szóval emelten egy picit szigorúbbak azért. Fontos, hogy emeltre ne olyan ruhában menj, amiből következtetni lehet az iskoládra (mint mondjuk nekünk az egyenblúz, amin ott volt az iskola címere). Emelten én nadrágban voltam, mert akkor hideg volt, és talán még az eső is esett, de nem volt gond belőle, akkor sok lány volt nadrágban.

2018. máj. 20. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az előző teljes körű választ kiegészítem azzal, hogy van minimum 30 perced jegyzeteket készíteni (kivéve a nyelvnél), tehát nincs szükség arra, hogy lassan beszélj, mert közben gondolkozol, hiszen csak azt kell előadnod, amit már összeírtál magadnak.

Teljesen mindegy a szoknya vagy nadrág, amiben jobban érzed magad.

2018. máj. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
45%

Legfontosabb, hogy folyamatosan beszélj!

Bent lesz 4-5 tanár, (vizsgabiztos elnökkel együtt, de ő nem fog beleszólni) a tanárod vizsgáztat más nem szól bele. Vele fogsz beszélgetni.


Én az infóérettségi szóbelimen egy nyelvtan tételt mondtam fel, (adat és információ) 90% fölött kaptam pontot mert folyamatosan beszéltem és kb arról amiről. Utána mondta csak az infótanárom, hogy teljesen másról beszéltem mint amiről kellett volna, de a folyamatos beszédre is tudott sok pontot adni.


Hajrá!

Nem olyan nehéz. Csak azért érzed mert még előtte vagy. Majd a diplomavédésednél röhögve fogsz erre visszagondolni.

2018. máj. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. máj. 21. 05:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!