Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Földrajz továbbtanulás?...

Földrajz továbbtanulás? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés
Jelenleg 9.es vagyok és nagyon érdekel a földrajz, azonban nemtudom, hogy hogyan lehetne ezzel továbbtanulni... Csillagászat is érdekel, de ha jól tudom oda nagy szükség van a fizikára ami nekem teljesen sötét, de a kémiát és a bioszt szeretem. Az érdekelne hogy milyen szakokra lehetne továbbtanulni ami föcibel kapcsolatos és ezzekkel mennyire lehetne elhelyezkedni (pénzt keresni, szerintem ez sem egy utolsó érv) és hol (pl Az Antarktiszon egy kutatóállomáson :D)?

2018. máj. 20. 22:42
 1/7 anonim ***** válasza:
56%
Semmire sem jó a földrajz ha nem kutató akarsz lenni, értem ezalatt a tudományos kutatót akar földrajz akar foldtudomanyi szakok irányából...
2018. máj. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Hopp kicsit hamar ment el..

Szóval kutatóként nem jó a fiezetes. Vagy lehetsz foldrajz tanár de az sem egy nagy valami... skilleket lehet szerezni, ami adott körülmények között hasznos lehet, de rendes, versenyszférában helytálló szakmát nem.

2018. máj. 20. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm a válaszokat! Természetesen nem a pénz az első szempont csak kiváncsi voltam rá. Még arra lennék kíváncsi, hogy ha elvégzek mindent ami szükséges ahoz, hogy “kutathassak” akkor ell is lehet majd helyezkedni, vagy a mekiben fogok hamburgert árulni?
2018. máj. 21. 09:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos a földrajznak meglehetősen kicsi a piaca manapság, és a diplomának nagyon kicsi az értéke.

Ennek oka hogy az egyetemeken mindent oktatnak, ami a földrajzhoz kapcsolódik, és mindenből egy kicsit tanítanak. Magyarul rettentő sokfelől kapsz tudást, de csak az egyetem miatt semminek nem leszel a mestere. Ezért van hogy a friss diplomás földrajzosok mennek a mekibe, mert önmagában az a tudás amit ott kapsz annyit is ér.


Magyarul magadra vagy utalva, magadat kell képezni abból ami érdekel, és ez nem könnyű főleg hogy mellette még a suliban is helyt kell állnod.


Talán az egyetlen piacképes szakirány ami van, az a geoinformatika (térinformatika) bár az ebben rejlő piaci lehetőségek sincsenek kiaknázva itthon, és az egyetemeken sem oktatják magas szinten. De ennek a diplomának az értéke is messze-messze elmarad a más informatikus diplomáéktól.


Ha már a természettudományok, földtudományok érdekelnek, én a helyedben a környezetmérnök - földtudoményok felé nézelődnék.


Nekik nagy szerepük lesz a jövőben, környezetmérnököknek például a fenntartható fejlődés - ipari környezetvédelem megtervezésében, stb..


Összességében ha természettudományok: Manapság tényleg szinte csak kutatóként, egyetemi dolgozóként van lehetőség elhelyezkedni, ez minimum 5-6 év (BSc + MSc + utána doktori iskola...) és a fizetés is meglehetősen kevés. Ez egy gyönyörű szakma és én becsülök mindenkit aki el tud mélyedni ennyire egy szakterületben, szóval ha ez vonz , akkor hajrá!


Egyébként én most végzek földrajzosként, ha van valamikérdésed, írhatsz privátot!

2018. máj. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2018. máj. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lol hallgatom az ellenérveket akik lepontozták az 1-2 válaszokat, mert nekem személyes tapasztalat a foldtudomanyi illetve párom földrajzot végzett... De más biztos jobb helyről szerzi az infót, mint mi első kézből...
2018. máj. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
#4 vagyok. Ki pontozott le? Mert én ugyan nem épp ellenkezőleg
2018. máj. 21. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!