Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerészet vagy turizmus?

Gyógyszerészet vagy turizmus?

Figyelt kérdés

Magyar-német kéttannyelvű osztályba járok, emellett már 8 éve tanulok angolul. Nagyon érdekel a biológia és a kémia, az osztályból nekem ment a legjobban ez a kettő tantárgy , csak az a baj , hogy megnézegettem pár emelt érettségi feladatsort bioszból és kémiából ... Egyszerűen hozzá se tudnék kezdeni.

Pont amiatt , hogy ennyire szeretem a kémiát de orvos nem lennék , szívesen lennék gyógyszerész , de szeretem a nyelveket is , vonz a turizmus-vendéglátás , de azt nem tudom , hogy azon belül melyik irányba mennék.

Szerintetek melyiken lenne érdemesebb elgondolkozni , melyik irányban lehetne jobban elhelyezkedni, melyik érné meg jobban?


2018. máj. 20. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:
70%
Ha munkát is akarsz csakis gyógyszerészet, ne menj büfészakra ha van más perspektíva is.
2018. máj. 20. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
60%

Egyértelműen gyógyszerészet. Turizmussal sajna kb. soha nem kapnál diplomás munkát. A gyógyszerészek meg igen keresettek, és kva jól is keresnek.

Minimum 1 éved vab még az érettségiig, annyi idő alatt fel tudsz készülni simán annyira, hogy 385 pontot összehozz.

2018. máj. 21. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
93%

A turizmus elég réteg-kategória, nehéz vele munkát találni, de akinek sikerül, annak onnantól kezdve túl sok gondja nincs az élettel. Büfé szaknak semmit sem neveznék, mindenhol tanul az ember, ha akar. Egy "pancser" bölcsész is tudhat többet és lehet értékesebb mint egy """mérnöknek""" tanult, kettesekkel bukdácsolt valaki.


Alapjáraton egyértelműen a gyógyszerészet kínál több lehetőséget.


Nem azt kell nézni, hogy melyik éri meg jobban, hanem hogy melyik érdekel. Ezen nagyon jól el kell gondolkodni. Hiába éri meg valami, ha nem élvezed. Utána úgyis jön a tipikus, hjajj, elrontottam, most szakot kéne váltani, mit tegyek mizéria.

2018. máj. 21. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!