Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Kettes érettségivel lehetséges...

Yolókai mór kérdése:

Kettes érettségivel lehetséges az egyetem?

Figyelt kérdés

23 eves vagyok, ugydontottem tanulni szeretnék még, elosszor egy OKJ-s tanfolyamra gondoltam(szoftverfejleszto), majd ha ez megvan es elhelyezkedtem a szakmaban, elkezdenem az egyetemet levelezőn.

Az erettsegim tortenelem kivetelevel (ami 3-as) tiszta kettes. Lehetseges, hogy kettes erettsegivel felvegyenek fizetos egyetemre?

Koszonom!



2018. máj. 22. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A felvi.hu-n megtalálod a pontszámítás menetét és a ponthatárokat. Ha ott utánaolvastál és valamit nem értesz, akkor gyere vissza és írj ki még egy kérdést.
2018. máj. 22. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként ha jól számolom, akkor legfeljebb 78 pontod van a két érettségi eredményből (a töri nem felvételi tárgy egyik informatikus szakon se), ahhoz 100 középiskolai hozott ponttal (mindenből 5-ös voltál) és 43%-os érettségi átlageredménnyel (4 db 39%-os, 1 db 59%-os eredmény) is csak 221 pontod van, ami jelentősen elmarad a 280 pontos minimumtól, ami alatt fizetősre sem vesznek fel. Természetesen a valós pontszámod ennél csak kisebb lehet, mert mindenhol a lehető legjobb eredménnyel számoltam azokkal az adatokkal, amit megadtál. Mivel a 280 pontos eredmény alatt csak az emelt érettségi (45% felett), nyelvvizsga és OKJ-ért adott pluszpont számít bele, így feltételezhetően ezekkel sincs meg a 280 pontod. Mindenképp újra kell érettségizned.
2018. máj. 22. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Legalább 70% os 2 db érettségi 280

Vagy gyengébb érettségi + OKJ + hozott pontok pl nyelvvizsga illetve versenyek.

2018. máj. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!