Mi legyek, ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Tudom, rengeteg ilyen kérdés íródott már ide ki, de én nem lettem okosabb tőlük. Nagyon tanácstalan vagyok, a környezetemben már sokan tudják, mit akarnak, a szüleim is mindig kérdezgetik tőlem. De nekem fogalmam sincs.

17 éves lány vagyok, szeptemberben kezdem a 11. osztályt. A matek, fizika, kémia tantárgyak kilőve, azok nem az erősségeim. A nyelveket szeretem: az iskolában angolt, németet tanulunk, és azok jól mennek. Golndolkodtam rajta, hogy menjek egy angol+még egy idegen nyelv szakra, de úgy érzem, nem lennék elég jó hozzá. Megértem a dolgokat, angolul nézek filmeket, olvasok könyveket, de valahogy, mikor beszélni kell, nehezebben jönnek a dolgok. Oda pedig felsőfokon kéne beszélni a nyelvet. Van rá esélyem, hogy behozzam a lemaradást?

A másik nagyon kedvelt tantárgyam a magyar. Szeretem az irodalmat, szeretek olvasni (nem csak ponyvát), több versenyen is voltam.

A másik kedvelt tantárgy a földrajz.

Egyáltalán ezekkel hol tudnék elhelyezkedni?

Tanár kilőve, az nem szeretnék lenni. Nem a gyerekek miatt, sokkal inkább az egész rendszer miatt (amiről tanárgyerekként hallok egyet s mást).

De amúgy a gyerekeket szeretem (inkább azt az általános iskola kategóriát). Szeretek emberekkel foglalkozni, segíteni, beszélgetni velük.

Úgy érzem, hogy az is nagy probléma, hogy annak ellenére, hogy elég jól tanulok, sokszor úgy érzem, nem vagyok elég jó a dolgokhoz.

Bármilyen tanácsot, ötletet szívesen fogadok. 17L



2018. máj. 22. 18:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
"A matek, fizika, kémia tantárgyak kilőve" = "Beérem a minimálbérrel csak ne haljak éhen."
2018. máj. 22. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha a földrajzot szereted az nagyon jó.

Barátom testvére földrajz szakon végzett egyetemen, és most közel fél milliós kezdő fizetése van. :) Pontosan nem tudom, melyik szakon, de ha érdekelj, írj nyugodtan, és megkérdezem tőle, amint hazaért. :)

Az én osztálytársaim angol tanára pedig azt mondta, ha megértesz egy nyelvet, de nem tudsz megszólalni rajta, akkor ahhoz csak a szókincsedet kell bővítened. Nem tudom, mennyire igaz, de ő ezt állítja, és ha így van, akkor ezt simán be tudod hozni.

Kevésnek pedig sose érezd magad. Szükség van az önbizalomra ahhoz, hogy valamit tényleg elérj az életben, és ha még jól is tanulsz, az azt jelenti, hogy szorgalmas is vagy, ami a legfontosabb a továbbtanulásnál. :)

2018. máj. 22. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha ugy erzed, hogy angolbol jovore tudnal egy jo emelt erettsegit irni angolbol/nemetbol, akkor siman mehetnel angol vagy masmilyen nyelvszakra (+ ugye vannak nyelvszakok is, ahova nem kell nyelvtudas). Addig pedig meg sokat tudnal tanulni angolbol.

Magyar szakon gondolkodtal? Azon kivul en nem nagyon tudok olyan mas szakrol, ahol kiemelt szerepet kap az irodalom es nyelvtan.

De semmikepp ne stresszeld tul, tudom ugy erzed, hogy el fogsz kesni, de nyugi, van meg boven idod.:)

2018. máj. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
""A matek, fizika, kémia tantárgyak kilőve" = "Beérem a minimálbérrel csak ne haljak éhen."" - Én gazdasági szakon végeztem, alig van benne matek (durván 2 tárgy azt szevasz), és pályakezdőként kaptam br. 260 ezret. Vagy amit én ajánlanék ha szeretsz nyelvet tanulni, hogy végezd el az anglisztikát és mellé még egy nyelvet. Utána mehetsz tolmácsnak, fordítónak, nyelvtanárnak vagy valamilyen SSC-be akár, elég jól fizetnek. Esetleg ha szereted a gyerekeket mehetsz tanárnak is, nem a legjövedelmezőbb állás, de a nyelvtanárok szoktak mellette maszekban magánórát adni ami elég jó kereset kiegészítés.
2018. máj. 22. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

1. Attól még, mert ezekhez a tantárgyakhoz nem értek, miért kéne beérnem a minimálbérrel? Nem csak azok a tantárgyak. Több olyan embert is ismerek, akik nem ezeken a területeken helyezkedtek el, mégis élnek, mint hal a vízben.


A másodiknak nagyon köszönöm a választ. :) Örülnék, ha meg tudnád kérdezni, utánanéznék annak a szaknak is, hátha érdekel.

2018. máj. 22. 18:43
 6/12 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, kicsit figyelmetlen voltam mikor irtam😅 *ha ugy erzed, hogy jovore tudnal egy jo...

(+ vannak *olyan nyelvszakok is...)

2018. máj. 22. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A harmadiknak is köszönöm! A fordító/tolmácson én is gondolkodtam már, de több helyen is olvastam, hogy azt inkább mellékálláskén szokták vállni, mivel megélni nem nagyon lehet belőle.
2018. máj. 22. 18:45
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A tolmácsolásból is igazán nagyon jól meg lehet élni, ha mondjuk japán, vagy kínai tolmács vagy. :)

Az angol/német már nem olyan keresett.

2018. máj. 22. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Forditast es tolmacsolast nagyon sokan vegeznek foallasban is, es rengeteg penzt lehet vele keresni. Lehetsz birosagi tolmacs, gazdasagi/orvosi/jogi stb. szakfordito, mufordito, konferenciatolmács, szoval sok a lehetoseg, es a penz is nagyon jo. Csak ehhez bele kell dolgoznod magad a szakmaba. Ha egeszen elrugaszkodunk az europai unios tolmacsokig/forditast, akkor lathatjuk, hogy boven van mibol megelniuk.:D

[link]


(Nagyon sokaig erdekelt engem is ez a terulet, es meg most is felmerul bennem ez a lehetoseg is, viszont en ennek a szakmanak a jovojevel kapcsolatban vagyok bizonytalan. Mesterseges intelligencia, ugye.)

2018. máj. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Ha szeretsz gyerekekkel is foglalkozni, akkor megnézheted az ELTE TÓK-on a tanító szakot is, bár ott van matek. :/ Mindenesetre, ha szeretsz gyerekekkel is foglalkozni, akkor érdemes ezt a kart is böngészni, felvételi tárgynak a magyart kérik csak plusz egy választottat, ami bármi lehet, szóval ezen is elgondolkodhatsz. Sokáig én is a nyelvszakokat meg a magyar szakot néztem (tanári, tolmács, fordító), aztán rájöttem, hogy nekem inkább a gyerekek mellett a helyem, de a felvételin jól jön, hogy jó vagyok nyelvekből és magyarból is. Én a csecsemő- és kisgyermeknevelő szakot jelöltem meg.


Bocsi, ha nem teljesen a kérdésre válaszoltam, csak leírtam, hogy van ilyen lehetőséged is.

2018. máj. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!