Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mit tegyek ha a szüleim azt...

Mit tegyek ha a szüleim azt hiszik szégyen az esti gimnázium vagy a magántanulóság?

Figyelt kérdés
Szorongásom van lassan egy éve kerülöm az embereket mindenhova egyedül megyek, félek a közösségtől ezt ok is tudják de nem értenek meg. Járok szakemberhez de mit tegyek?
2018. máj. 22. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
83%
magyarázd el nekik, hogy sokkal nagyobb szégyenbe kerülhetnek, ha nappalira jársz, mert nem botrányt csinálsz
2018. máj. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%
-nem
2018. máj. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kérd meg a szakembert, hogy beszéljen a szüleiddel. Magyarázza el nekik, hogy a támogatásukra lenne szükséged ehelyett a hülyeség helyett, amit tolnak.
2018. máj. 22. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%

Nem kéne szakemberhez járni az csak még hülyébbé tesz! Ezt saját magadnak kell megoldanod önerőből! tudom miről beszélek, évekig pánikbeteg voltam, szorongtam és a végén már a boltba elmenni két utcára is nehézséget okozott....szakembernél sose voltam erősíti a "más vagy mint a többi" ami még nagyobb frusztrációt okoz!


Egyszer elegem lett! Magamba néztem megtaláltam az igazi okokat amiért szorongásos lettem és pánikbeteg és "kigyomláltam" Direkt minden hétvégén egyedül elmentem szórakozni az éjszakába...bárokba ott ültem reggelig...figyeltem az embereket..hallgattam a zenét...ismerkedtem és hajnali 4-kor záráskor hazajöttem. Ezt fél évig minden péntek-szombat - utána haverokkal....csajozás....éjszakai kocsikázás...szocializálódás.....láttam nem történik semmi, nem haltam meg és az emberek sem jöttek nekem nagy baltával :-)


Ez a visszavonulunk mert szorongunk és majd a dilidoki segít....nem segít! Magadon kell segíteni!


Minél jobban menekülsz "magad elől" annál rosszabb lesz!

2018. máj. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ez nagyon szép inspiráló üzenet koszonom:) de én még nemtudom mi a gyökere plusz családi dolgok is vannak,és a suli rátesz még egy lapáttal,szeretnek dolgozni rajta de a suli mindig visszarángaat ért gondoltam vagy az esti gimit vagy a magantanulosagot ha csak 1 évre is de akkor is segítene.
2018. máj. 23. 10:59
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A magántanuló státusz szerintem is hülyeség, mert nincs senki aki megtanítsa az anyagot, magára van utalva az ember. Szerintem a szüleid is ettől félnek, hogy nem fogsz tanulni semmit.


Az esti gimnázium viszont egy teljesen más téma... Életem legjobb döntése volt anno, miután egy kib. osztályt nem tudtam megcsinálni előtte magántanulóként a fent említett okok miatt (szégyen vagy sem, de eltunyultam és végül semmi nem lett a tanulásból). Igaz estin esélytelen egy emelt szintű érettségire felkészülni, azt magadnak kell megoldanod szorgalomból, de bőven megadják azt a tudást, amivel letehető egy középszintű érettségi.


Azt is érdemes figyelembe venni, hogy esti képzésen a tanári kar is jobb, mert oda csak az megy "maszekolni", aki tényleg szeret is oktatni. Egyébként azóta ezt megfigyeltem, hogy akik főállás mellett más intézményekben is bevállalnak oktatást, azok általában tényleg értelmes oktatók, akikkel magánemberként is ki lehet jönni. Aki számára az oktatás csak egy kellemetlen munka és alig várja már hogy kitegye a lábát az osztályteremből, az ilyen munkát egészen biztosan nem vállal el pluszban... Szóval ez is egy elég nyomós érv lehet az esti gimnázium mellett.

2018. szept. 8. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!