Német-angol szakos tanár?

Figyelt kérdés
Milyen feltételeknek kell megfelelni? Mi szükséges hozzá? Miből és milyen szinten kell érettségizni? Milyen nyelvvizsgák szükségesek hozzá? Mennyire nehéz megcsinálni? Mennyi idő alatt lehet elvégezni?

2018. máj. 22. 20:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem egy elég merész párosítás. Mindenképpen szükséged van hozzá nyelvi emelt érettségikre angol és német nyelvből. Ezt jól olyan 70-80% között kellene megírnod. Ezzel már benne vagy a nyelvvizsgákban. Mivel a 2x50 pluszpont lehetőséget kiaknáztad így a nyelvvizsga bármilyen felső közép stb nem kapnál rá pontot. De egyetemen viszont a diplomához már kell hogy áttud venni. Nyelvek esetén illik sőt kötelező C1 (felsőfokú) nyélvizsgát tenned a tanári szak végére. A jelentkezéshez elég középfok (ugye 2020-tól szükséges 1 db). De nem hátrány ha tényleg jól mennek a nyelvek már most megcsinálni a nyelvvizsgákat középfok-felsőfok nem tudom mennyire vagy a nyelvekben jártas. A tanáriszak 10 félév osztatlan (hogy most a nyelvek esetében plusz év van e nem tudom) de a felvi.hu elolvasod a követelményeket. Illetve ha középiskolában szeretnél tanítani az plusz évet jelent. Sok sikert :)
2018. máj. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hányadikos vagy ?
2018. máj. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Nyelvvizsga nem kell, csak az egyikből

emelt érettségi

2018. máj. 22. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az eddigi válaszokat!

Tizedikes vagyok.

A németet nagyon szeretem, nemrég szereztem 91%-os középfokú komplex nyelvvizsgát. Jövőre tervezem a C1-et, valamint előrehozott (még nem tudom, hogy közép vagy emelt szintű) érettségit tenni belőle.

Habár a német nyelvet nagyon magas szinten szeretném "művelni", úgy gondolom, nem árt mellé egy másik szak is. Mivel a nyelvekben vagyok igazán jó, szerintem az angol a megfelelő választás, ugyanis - habár azt még csak két éve tanulom, - az is jól megy, és az angol nyelv napjainkban egyébként is elengedhetetlen.

2018. máj. 23. 00:02
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia😁

Én most jelentkeztem angol-német tanárira .Tudomasom szerint angolból kell emelt németből elég a közép és bőven elég is ha mindenből jót írsz!

2018. máj. 23. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
90%
Talán érdemes lenne megfontolni, hogy tényleg csak a bejutáshoz szükséges pontok miatt nyelvvizsgázni, mert a tanári nyelvszak egyenértékű C1 általános nyelvvizsgával. Ha érdekel, megírom melyik Korm.rendelet alapján.
2018. máj. 23. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem németes vagyok, de tanáris és a barátaim nagyrésze németes. Hát, kösse fel a bugyogót, aki ezt választja. Egy nagyon erős középfokkal talán nem buksz ki, de ha felsőfokúval mész németre, akkor király sorod lesz. Angolon (legalábbis nálunk) egy erős középfok (azaz emelt érettségi szint) elég első félévben.


Szóval én ajánlom, hogy mindkettőből emeltezz, ha megteheted. Nagyon jó szakpár, ha jól beszéled mindkét nyelvet. Akkor szenvedős, ha esetleg az egyik nyelvből jóval gyengébb vagy. De nálad nem így néz ki.


És persze jobbak az elhelyezkedési lehetőségek is, mint a legtöbb humános szakkal. Mármint oktatási rendszeren kívül is el tudsz vele helyezkedni, ami tök jó lehetőség.


Drukkolok! :)

2018. máj. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja és én az ELTÉ-s helyzetet vázoltam. Ha máshol máshogy van, akkor Entschuldigung.
2018. máj. 26. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :D
2018. jún. 5. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!