Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Csillagász vagy informatikus?

Csillagász vagy informatikus?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Jövőre faktot kell választani, fizika vagy informatika a matek mellet. Azért fontos ez, mert a csillagászatot nagyon szeretném, viszont azt olvastam/hallottam, hogy Magyarországon nem igazán lehet elhelyezkedni ezzel. Az informatikusok pedig jól keresnek rugalmas munkaidővel. Azt is tudbám csinálni, viszont a csillagászatot jobban szeretem.

Ti mit tanácsoltok?



2018. máj. 24. 00:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelmű választ nem tudok adni, inkább csak itthagyom pár gondolatom


Úgy érzem túl fontosnak tartod a faktot, válaszd amelyiket overallba jobban szeretnéd, nem fogja olyan mértékbe befolyásolni a jövődet mint ahogy a kérdésedből lejön nekem.

Ha infó vonalon mész tovább valószínű lesz fizikád, ha csak nem programtervező matema- khm informatikusnak készülsz.

Az emelt infó érettségi nem nagy dolog, ha kaptál alapszintű programozás oktatást (amit elismerek néhány helyen elég érdekes tartanak), vagy találsz otthon időt rá.

Megnéztem pár infós képzést, mindegyik elfogadta második tárgyként a fizikát, így azzal nem nagyon tudsz mellé lőni, ha csak a felvételt nézzük.

2018. máj. 24. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 nemaRendőrség ***** válasza:

Faktnak mindenképpen a fizikát venném fel. Sokkal jobban fog jönni, mint az info, még informatikus képzésen is.


Ha csak a pénz és munkaidő miatt választanád az informatikus képzést akkor mondj le róla. Ez nem egy munka, ez egy hivatás

2018. máj. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

A válasz egyszerű


Ha az informatikát el tudod végezni ,és azt jol is fizetik, akkor azt végezd el,mert elsödleges fontosságu a megélhetés. Autodidakta modszerrel tanulmányozd a csillagászatot, es igy jo jövedelmed is lesz, meg amit kedvelsz azzal is foglalkozhatsz.

2018. máj. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!