Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Turizmus-vendéglátás szak?

Turizmus-vendéglátás szak?

Figyelt kérdés

Idegenvezető szeretnék lenni, bár elég introveltált vagyok, de imádom a nyelveket és utazni is, de ha van ötletetek más munkára, szívesen várom:) Melyik egyetemet ajánlanátok, ami leginkább erre a szakra specializálódott? Mi kell ehhez a szakhoz? Angolból és németből tervezek nyelvvizsgát, viszont azt hallottam, hogy a matek is kell hozzá, de abból nagyon rossz vagyok, utálom, előfordulhat hogy emiatt nem vesznek majd fel? Gondolom inkább a vendéglátás "részhez" kell ennyire a matek, de én turizmust szeretnék tanulni és a nyelvekből meg jó vagyok

Kicsit hosszú lett, bocsi



2018. máj. 25. 17:22
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Idegenvezetéshez nem kell diploma.
2018. máj. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen csak jelentkezned kell egy idegenvezetői okj-ra. 2 éves, ilyen tantárgyaid lesznek hogy: idv gyakorlat, kultúr töri, etikett, országismeret stb..

Bár nem ingyenesek, én 120at fizettem egy évben. Viszont CSAK okjval lehetsz idegenvezető, egyetemmel nem.

2018. jún. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A turizmus-vendeglatas szak nem erre való!

Én jártam egy félévet erre a szakra, elég sok a matek, a gazdasági dolgok, pénzügy is van, szóval ez nem az a terület, ami az írásod alapján érdekel téged.

Nekem sem jött be, ott is hagytam, szerintem borzalmas volt :)

2018. jún. 12. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A turizmus-vendéglátás az gazdasági szak. Közgazdász leszel vele, turizmus-vendéglátás szakirányon. Szerintem te nem ezt keresed. Amit te turizmust tanulni alatt értesz az OKJ-s szint.
2018. júl. 7. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2018. júl. 8. 15:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!