Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Külföldön ezek a gazdasági...

Külföldön ezek a gazdasági szakok mennyire számítanak “büfészaknak”?

Figyelt kérdés

-Nemzetközi gazdálkodás és politika.

Ettől nagyon tartok, mert elég népszerű egyetemen van és nem könnyű bejutni, de úgy hallottam ez a diploma nagyon felkapott lesz a cégeknél pár év múlva. Ez mennyire igaz?


-Közgazdaság és gazdasági adminisztráció.

Ez tényleg kb egy titkárnak felel meg? Anyum azt mondta és nagyon elijesztett tőle, mert nem akarok egyetemen éveken át ülni, hogy egy titkár legyen belőlem. Nem lenézésképp mondtam, félre ne értsétek, csak remélem értitek.


Milyen gazdasági szakokat érdemes még nézni?


2018. máj. 26. 00:58
 1/1 anonim ***** válasza:
52%

Attól függ mit akarsz vele kezdeni.

Amiről tudom hogy Nyugat-Eu-ban olyan mint Magyarországon:

-gazdasági szakokból túlképzés van, mert tipikusan olyan emberek mennek, akik nem tudják mit akarnak csinálni, csak kell nekik egy diploma. (nem akarom megsérteni a gazdaság iránt érdeklődő elhivatottak kisebbségét!)

-a fenti miatt nem egyszerű munkát találni


Ettől még jó lehet a gazdasági szak, ha ki tudsz emelkedni a tömegből.

2018. máj. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!