Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik egyetem melyik szakára...

Melyik egyetem melyik szakára lenne a legtanácsosabb mennem?

Figyelt kérdés

Sziasztok, palyavalasztas elott allo hataron tuli magyar lany vagyok, az oktatas magyarul folyik nalunk, igy a nyelvvel nem lennenek problemaim, viszont eleg tanacstalan vagyok a pesti egyetemeket illetoen, hova lenne erdemes elmennem, melyik az a szak, ahol legnagyobb esellyel el tudok helyezkedni es jo fizetesem is lesz a jovoben (tudom, elore nehez megitelni) Budapesten szeretnek letelepedni es elkezdeni a karrierem, ezert is fordulok fokent ottaniakhoz, ok megiscsak jobban belelatnak ebben, mint itt hataron tul.

Mind a 4 szaknak latom az elonyet, hatranyat, es nagyjabol ugyan annyira eredekelnek is, igy mindegyikhez mas modon huz a szivem:

Corvinus / BME kommunikacio es mediatudomany

Mod’art International divatmenedzsment (tisztaban vagyok vele, hogy fizetos)

ELTE pszichologia

ELTE jogasz

Barmilyen velemenyt, segitseget nagyon - nagyon szivesen fogadok

Koszonom szepen elore is! :)



2018. máj. 26. 10:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%
Hát, szerintem érdemesebb lenne valami piacképesebbet végezned szerintem.
2018. máj. 26. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Tudnál kérlek ilyen szakmákat mondani? (Matek, fizika, kémia menteseket...)
2018. máj. 26. 10:36
 3/12 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem amiket felsoroltál azokból mind túlképzés van és vagy haszontalan vagy nem fizet.


Jogászokra lassan nem is lesz szükség, ráadásul évente annyit képeznek hogy az hihetetlen. Emellé tegyük oda hogy 30 éves korodig nem sok pénzt fogsz keresni, és utána is csak ha jó vagy és van ismeretséged.


Pszichológia is rendkívül népszerű. Emellett ezzel sem fogsz egeket dönteni fizetés tekintetében. 150-200 nettó ami azért nem rengeteg.


Kommunikáció és médiatudomány pedig a legMEKIsebb szak ha jól tudom. A médiában már mindenkinek megvan a helye tehát ez már nem oszt nem szoroz kb semmit.


A divatos dologról meg még nem is hallottam.


Ha minden áron tanulni akarsz akkor tanulj valamit ami érdekel, de a felsoroltakban csak a jogászban van pénz az viszont nem egy biztos pont mert lehet lesz munkád lehet nem ha nem ismernek és emellett 2-3 évig bojtárkodni havi 80.000 ért annyira nem álom dolog.

2018. máj. 26. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Tudnátok esetleg bármilyen más szakot írni, ami jó elhelyezkedést és megélhetést biztosít? (Töri érettségi, 3 nyelvi, esetleg biológia)
2018. máj. 26. 11:06
 5/12 anonim ***** válasza:
82%

Szerintem jog a nyerő :-) jolly joker diploma.....évente sokat képeznek? Aki ilyeneket irkál látott már jogon államvizsgákat? :-) nem hinném! De nyugodtan lehet linkelni statisztikákat is...nem a ezt halottam meg azt halottam...konkrét linket!


Jogi diplomával rengeteg lehetőséged van és nem csak a triumvirátusban kell gondolkodni (ügyvéd-ügyész-bíró)

2018. máj. 26. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

A nem reális szakokbol mind mind tulkepzes van, humán beallitotsaggal komoly szerencse és nyelvtudás kell hogy karriert befuss. Sajnos az élet néha letöri a szép álmokat. Budapesten egy kis lyuknyi lakás is 20 millió dorinttol kezdődik, itt jóformán csak az informatikusok, mérnökök, és szerencsés közgazdászok tudnak Budapestre költözni. A jogásszal belezet futni de éhez még rengeteg tanulás kell és leszel 30 éves mire talán összejön egy normális fizetés, karrier...de ha nem akkor elment egy evtizeded.


Sajnos ez van. De a nyelvekre feküdj rá, az mindig jól jön !

2018. máj. 26. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
75%
Szüleid mit csinálnak? Nem tudnak segíteni? Amúgy nem csak Bp-n vannak jó egyetemek, a lakhatás/élet itt nagyon drága, 100.000 alatt jóformán nem kapsz albérletet.
2018. máj. 26. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Szüleim magánvállalkozók, azért lenne Budapest a legjobb, mert onnan tudnék a legegyszerűbben és leggyorsabban hazajutni :)
2018. máj. 26. 15:29
 9/12 anonim ***** válasza:
56%
Humános még a közigazgatás szervező a NKE-n. Nyelv szakok is jók. Tanárik esetleg. Munkaügyi jogos is van SZTE-n láttam még anno. Más sztem nincs.
2018. máj. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
40%
Én pont azt javaslom, hogy csináld azt, amit szeretsz. Nyílván érdemes utánanézni milyen lehetőségeid vannak, nekem a felvi.hu nagyon sokat segített, de hiába mész el egy későbbiekben piacképes, jól fizető szakra, ha nem szereted. Én gazdálkodási és menedzsmentre adtam be, tucatszak, rengetegen tanulják, nem a legjobban fizető, de úgy érzem hozzám ez áll közel egy kis matek, nyelvek és jó kommunikációskészség. Egy ideig pénzügy számvitelre akartam menni de csak mert mindenki azt javasolta helyette, aztán rájöttem, hogy én nem igazán szeretném, de még időben. :)
2018. máj. 26. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!