Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Emelt szintű matekérettségi...

Emelt szintű matekérettségi nulláról indulva. Hogyan kezdjem?

Figyelt kérdés
Hat éve érettségiztem középsuliban. Most szeretnék újra nekifutni a mateknak, és emelt szinten újra érettségizni. Hogyan kezdjek hozzá, mivel kezdjem a tanulást? Tudtok könyvet/módszert ajánlani? anno középfokon 34% értem el, sajnos azóta az a kevés tudás is kikopott, így tulajdonképpen a nulláról indulnék. Lehetséges egyáltalán véghez vinnni egy ilyen tervet, ha munka mellett csak otthon van időm foglalkozni vele?

2018. máj. 26. 14:00
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Miért akarnád ezt tenni? Szerintem esélytelen azok alapján amiket leírtál, hogy ez az egész neked megérje.
2018. máj. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A programozásba szeretném beleásni magam, illetve későbbiekben ilyen irányban szeretnék felsőfokú tanulmányokat folytatni, bár még inkább csak feltérképezem a lehetőségeket. Én úgy gondolom (javíts ki ha tévedek) hogy ehhez kifejezetten jól jönne az emelt matematika.
2018. máj. 26. 15:09
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Az a gond, hogy a matekhoz nemcsak szorgalom és kitartás kell, hanem érzék és képesség is. Én most érettségiztem, tuti kettes lesz, többre nem lennék képes. Esetleg ha magántanárhoz járnál, lehetne fejleszteni néhány dolgot.
2018. máj. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Még ha nem is sikerül, csak a hasznodra válhat, ha bármit is fejlődsz matekból. Szerintem mindenképpen vágj bele.


Viszont ha egy mód van rá, ne egyedül. Lehet matekot nagyon jól egyedül is tanulni, mikor a készségeid már megvannak, csak új ismereteket kell bevésni. 34%-os érettségivel te még nem tartasz itt. Ez csak tanárral fog menni, abból is csak olyannal, aki tudja, mit csinál, nem az anyagot adja le.

2018. máj. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Sikerülhet persze.Ne hallgas azokra akik azt mondják nem fog ha tényleg elhatároztad magad és nagyon szeretnéd sikerülnie kell.Könyvet sajnos nem tudok ajánlani de a tanár mindenképp fontos egyedül megérteni kb a nulláról szinte lehetetlen. Sok sikert :)
2018. máj. 26. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%

Szerintem fölösleges emelt érettségit tenni emiatt. Nem követelmény, ráadásul tele van olyan témakörökkel amik nem nagyon fognak előjönni (pl háromszögek stb).

Inkább tegyél le egy jó középszintűt és közben nézegesd az emelt szintű anyagot (analízis,lineáris algebra,statisztika,valszám).

2018. máj. 26. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
48%

Te vagy az akinek az álma a programozás mert sokat fizetnek, mert ez sok mindenre nem fog motiválni amikor 200-300 oldalt kell beseggelni 1 hét alatt.


Kezdj el otthon programozni van 1 hónapod júliusig. Ha valamilyen kis parancsos utasítást meg tudsz írni a hónap végére akkor érdemes nekivágni mert érdekel, de ha csak szenvedsz vele akkor felesleges egyetemre menni mert kivágnak gyorsan.


Addig meg csinálj középszintű érettségiket, azzal is gyakorolsz és ha van kedv a programozáshoz akkor jöhet a matek emelt.

2018. máj. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
28%

Ne figyelj rájuk lazán megtudod csinálni egyedül is. Vedd meg a mozaikos köny sorozatot (tankönyv + feladatgyűjtemény) a 9. osztálytól és kezd el tanul.


Ilyen egyszerű ... nincs rá semmilyen különleges technika, csak ülj le és kezd el tanulni, majd fokozatosan nehezedő feladatokkal gyakorolni.


[link]


Ezen az oldalon meg jóval az emelt érettségi szintje fölötti dolgok is vannak amivel nem kell foglalkoznod.


Ha minden részt át néztél kezd el érettségi feladatokat megoldani, akár középpel is kezdhetsz és ha valahol el akadsz akkor nézz utána.


Matektanárhoz csak akkor menj ha már a középszint megy. Ha egyedül nem tudsz idáig eljutni, akkor tanárral soha sem fogsz az emeltre vagy csak olyan későn, hogy már le is mondhatsz a felsőoktatásról...

2018. máj. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
45%

Előző vagyok. Ha emelt proginfóra vagy mérnökinfóra akarsz menni mért nem raksz el inkább egy jó közép matekot és egy emelt infotmatika érettségit.


Elég az egyetemre ha egy erős közép szintel mész és az informatika érettségire rettenetesen egyszerű felkészülni. Plusz a programozást gyakorolhatnád.

2018. máj. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
45%

Minden tárgyat csak magolni kell, kivéve a fizikát és a matekot, matekot csak gyakorolni.

Matekinget és az Easymathet ajánlanám

2018. máj. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!