Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha buknátok az egyetemen első...

Ha buknátok az egyetemen első évben egy nehéz szakon, akkor évet ismételnétek vagy inkább elkezdenétek egy könnyebb szakot?

Figyelt kérdés
Lehet, hogy bukni fogok, és nem tudom mit lenne érdemesebb csinálni. Rengeteget küzdöttem azért, hogy bekerüljek erre a szakra és azért, hogy ide járhassak, mert egyik szülőm nem is akarta, plusz a barátom is szakított velem, mert a szak miatt lejöttem vidékre és nem akart távkapcsolatot, a barátaimat is otthagytam. Ez volt az álmom, de sajnos nagyon elrontottam még az első félévemet, most próbálom helyrehozni, és a második félév már nagyon ment, viszont nem biztos, hogy lesz annyi kreditem, hogy tovább tudjak menni. Mit tennétek?

2018. máj. 27. 13:49
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most nem értem. Egyetemen első évben nem lehet bukni, max az állami finanszírozást veszítheted el, ha nincs elég kredited.
2018. máj. 27. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hát nálunk lehet. Lehet rosszul fogalmaztam, a lényeg az, hogy fenáll az esélye, hogy csúszok egy évet.
2018. máj. 27. 13:58
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én esélyes hogy csúsztam második félévben, még nem biztos, de nem hagytam abba ha már elkezdtem. Számomra nincs akkora luxus hogy két félévet csak úgy kidobjak.

Szóval én nem adnám fel.

2018. máj. 27. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
88%

#2: olyan sok az egymásra épülő tárgy?

Nálunk, ha 2-3 tárggyal megcsúszik valaki, attól mêg időben be tudja fejezni.

2018. máj. 27. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem írtad melyik egyetem, melyik szak, de nem értem, hogy mire gondolsz, hogy nem lesz elég kredited. Ha államin akarsz maradni, akkor 2 félév alatt kell 36-ot szerezni, de az nincs meghatározva, hogy 18 kredit/félév. Vannak nehezebb szakok, ahol előfordul a csúszás, ez még nem tragédia. Én nem hagynám ott.
2018. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%

Én jövőre tiszta lappal kezdenék, ha lehet passziváltatnék egy félévet, és nem görgetnék az egész képzésen végig magam előtt nem a mintatervbe illő tárgyakat. Persze, ha tényleg csúszótárgyról van szó.

Ha ez érdekel, nekiugranék mégegyszer, nem váltanék másik szakra, csak mert az könnyebb.

2018. máj. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Semmiképpen sem hagynám abba.
2018. máj. 27. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!