Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Nagyon el vagyok keseredve....

Nagyon el vagyok keseredve. Megérné egy újabb próbát tennem?

Figyelt kérdés

2 évig jártam a suliban biosz és kémia faktokra.A kémia faktunk szörnyű hiányos és kapkodós volt, bioszból meg a tanár sem tudta rendesen az anyagot, dolgozatokat sem írtunk, egész leckéket hagytunk ki. Kémiából jártam magántanárhoz, de ennek ellenére bioszból kb. 55 pontot, kémiából meg olyan 32 pont körül érettségiztem. Sajnos itt az is közrejátszott, hogy nagyon sűrű évem volt, nem tudtam eleget készülni a vizsgákra, a bioszt előtte 3 nappal tanultam meg, és kémiából már csak az elmélet ismétlésére maradt idő, a számolási feladatokat részletesen át sem tudtam venni, érettségi feladatok gyakorlására pedig még inkább nem jutott időm. Az érettségin oldottam először komplett feladatsort.Most kicsit elkeseredtem, szinte biztos vagyok benne hogy egy évem kiesik, hiába lettek jók a közepeim. Volt már valaki hasonló helyzetben? Egyébként orvosi, a DOTE a cél.

18/L



2018. máj. 29. 14:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%

Mivel a helyzeted annak egyenes folyománya, hogy lényegében egyáltalán nem készültél, igen, ha komolyan gondolod, érdemes jövőre megpróbálni. Lehetőleg úgy, hogy ősszel csinálsz egy kémiát, ha akkor sem sikerül, ahogy szeretnéd, akkor tavasszal megismételheted, a bioszt tervezd be jövő tavaszra, az (ha ezúttal készülsz rá) biztosan sikerül.

De a hozzáállásodon komolyan változtatnod kell! (Nem is tudom, hogy képzelted ezt az egészet!)

2018. máj. 29. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
79%
El sem tudod képzelni hányan jártak hasonló cipőben amiben te most. Ha úgy érzed hogy mindenképpen orvosira szeretnél járni ,akkor megér mégegy próbát. Az év halasztást pedig próbáld a javadra fordítani,mert hidd el hasznossá tudod tenni. :) Kitartást és sok szerencsét kívánok!
2018. máj. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
0%
Én nem mennék egyetemre. OKJ mindenképp!
2018. máj. 29. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Okj-s orvos az milyen?
2018. máj. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
8%

Nagyon kevesen végzik el az orvosit. Reálisabban nézve maradhat az egészségügybe valamilyen asszisztensi, vagy ápolói állásban. Amit biztosan el tud végezni és külföldön is keresett.


A helyzet az, hogy hiába szenved valaki végig egy orvosi egyetemet. Magyarországon nem éri meg orvosnak lenni. Mégy egy Lidl vagy Aldi-s árufeltöltő/pénztáros is többet keres. És még nem is kell lepukkant körülmények között dolgoznia.


Ha meg mindenképp segíteni szeretne az embereken és mindenképp az egészségügybe szeretne dolgozni, akkor mondom van egy csomó opció, amihez elég az okj.

2018. máj. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
81%
Érdemes, csak mostmár vedd komolyan magad, senkit nem érdekelnek a kifogások. Az érettségi lesz a legkönnyebb a rád váró megpróbáltatások közül, ha felvesznek orvosira, szóval tanulni, ha fúj, ha esik, a céljainkért küzdeni kell! Nem rosszindulat, tényleg, csak jó tanács! Egyébként pedig szeretettel várunk jövőre a DOTE-n :)
2018. máj. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

"A helyzet az, hogy hiába szenved valaki végig egy orvosi egyetemet. Magyarországon nem éri meg orvosnak lenni. Mégy egy Lidl vagy Aldi-s árufeltöltő/pénztáros is többet keres. És még nem is kell lepukkant körülmények között dolgoznia."


Lehet. De őszintén? Még így is szívesebben mondanám el magamról, hogy orvos vagyok, minthogy pénztáros a Lidl-ben. ;)


Az meg nettó hülyeség, hogy nagyon kevesen végzik el az orvosit. A bekerültek többsége így vagy úgy, de elvégzi. Aki orvos akar lenni, az inkább csúszik 2 évet, és végzi el 8 év alatt az orvosit, ahelyett, hogy inkább a könnyebb utat választaná, és más szakma után nézne, és igen, érettségi után is inkább kihagy 1-2 évet, és akár többször is újrapróbálkozik a bekerüléssel. De gondolom neked az, hogy hivatástudat, nem mond semmit.


Szóval, kérdező, ha orvos szeretnél lenni TÉNYLEG, akkor igen, megéri még egy próbát tenni. Én mondjuk inkább úgy osztanám be, hogy októberben bioszoznék egyet, aztán májusban meg kémia, de ez már nagyon részletkérdés.

És amúgy nyugi, orvosin rengetegen vannak, akik nem közvetlenül gimi után kezdték az egyetemet.

2018. máj. 30. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
81%

Ne aggódj!

Az én faktomról is sokan elrontották a kémiát, (aztán lehet, hogy én is, kedden kiderül, de úgy érzem hogy nem) és ők is jövőre fogják újrapróbálni.

Náluk is az volt a gond, hogy nem igazán foglalkoztak ezzel az egésszel, illetve a legtöbbjük úgy volt vele, hogy 1.) ha nem vesznek fel, akkor apu úgyis kifizeti újra az érettségiket meg a magánkurzosokat, esetleg ha pár ponttal alacsonyabb a fizetős és oda bekerül, akkor azt fizetik a szülők

2.) nem baj, ha nem veszik fel orvosira, mert ez csak egy opció, ugyanis gazdagok akarnak lenni, és mellette mérnökit is jelöltek, az meg ugyanolyan jó nekik

3.) elbízták magukat.

Szóval ne csüggedj...Benned legalább van hivatástudat. Jövőre viszont mindent adj bele! :)

Orrvérzésig gyakorold az Ötösöm lesz kémiát, a Villányi számolásokat is jónak mondják (bár ez nekem kimaradt), ja és persze az elmúlt évek érettségijeit.

Náluk se volt nagy eresztés a fakt, én rengeteget ültem fölötte még otthon, hogy megtanuljam a le nem adott anyagokat.

2018. jún. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
65%

Figyelj, szerintem állati jó a biosz emelt 55 ponttal, ha 3 napot készültél rá. :D Jövőre tuti menni fog. Kémiát pedig gyakorold jó sokat, és meglesz az.

Én is emelteztem bioszból, 64 lett, és kb csak bioszt tanultam idén... :D Szóval adottságfüggő is, nekem nagyon nem fekszik az öklógia, biokémia...

2018. jún. 2. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
64%

Engem másodjára vettek fel :D Az eredményeim ugyanilyenek voltak kb. mint neked.


Másodjára 98%-os kémiát írtam, és 99%-os bioszt. Szóval semmi sem lehetetlen. Abban az egy évben dolgoztam, magántanárhoz jártam, pihentem :D Semmi sem lehetetlen.


Igen a kémiát nem egyszerű megérteni egyedül, én is ezért mentem el tanárhoz. A biológiában is vannak dolgok, de azért ott magadban is tudsz haladni. Ha úgy érzed még sem, meg nem tudod a hozzá kapcsolódó érettségi feladatokat megoldani, akkor szerintem nem árt ha abból is keresel tanárt. Ha gondolod szívesen megadom az én tanárom elérhetőségét, őt nyugodt szívvel merem ajánlani, biztosan felkészít, a tanulás része meg már csak rajtad áll :)

2018. jún. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!