Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógyszerész-közgazdász...

Gyógyszerész-közgazdász szakirányú képzés megéri vagy inkább egy gazdasági alapszak?

Figyelt kérdés
Mit gondoltok? Előnyök, hátrányok? Később jól jönne?

2018. máj. 31. 20:58
 1/6 anonim ***** válasza:
Alapjáraton elegendőnek gondolom. Ezek a posztgraduális képzések lényegében az alapszakok mindenféle sallangoktól mentes vázát adják. Én GTK-s alapszakra járok, és a mi egyetemünkön ennek a képzésnek a tantervét elnézve javarészt pont azokat a kurzusokat tanítják a szakirányún, ami nálunk kötelező és nagyjából még értelme is van. Szerintem nem sok olyan munkahely van, ahova ez a két diploma kevés, de egy GTK-s alapdiplomával jelentősen nőnének az esélyeid.
2018. máj. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Gazdasági MSc-re menj, kreditpótlással max. +1 félév, és akkor megvan 2,5 év alatt.
2018. jún. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Ezen is gondolkodtam, de ugye egy mesterhez össze kell gyűjteni mondjuk 50-ből legalább 30-at, hogy felvegyenek és a maradék 20-at pótolom, viszont közgázos tárgy gyógyszerészetin kb. nincs, max pár kreditnyi.
2018. jún. 1. 10:27
 4/6 anonim ***** válasza:

Simán beírod üzleti tárgynak pl. a gyógyszerügyi ismereteket (én infóról minőségbiztosítást írtam be). Aztán módszertani ismereteknek matekotot, meg gondolom volt valami gyógyszerészeti informatikátok is. Társadalomtudomány csoportba is tudsz találni valamit. Én is anno a szrból építettem várat, 33-at összedobtam mindenféle kamu tárgyakból, amit mind el is fogadtak, a 60 kredithez a maradék 27-et meg első évben párhuzamosan megcsináltam, ha nem csúsztatom a szakdogát, 2 év alatt megvagyok, de végül 2,5 lett.


De a gyógyszerész-közgazdász is jó ötlet.

2018. jún. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Viszont gazdász alapszakra nem mennék, ott megkapod a semmire nem jó tárgyakat is, és nehezebb is.
2018. jún. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, volt informatika, gyógyszerészi alapismeretek( hogyan épül fel a gyógyszertár), kommunikáció, matematika, biostatisztika, gyógyszerészi szakigazgatás és ügyvitel (jogi ismeretek és közgazdasági ismeretek). Ezek az olyan tárgyak amikre úgy gondolnám beleférnének egy kreditelismertetésbe, de nem tudom kiadna-e annyit. Nálad nem kukacoskodtak, hogy nem fogadják el a tárgyat mert nem nagyon egyezik a tematikával?
2018. jún. 1. 17:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!