Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Automatikai technikus vagy...

Automatikai technikus vagy plc programozó?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy melyiket érdemes elvégezni ?

Van e kereslet rá?

Technikus kicsit hosszabb megéri fel évet pluszba rászánni?

Tapasztalatokat tudtok írni megköszönném !



2018. jún. 1. 21:15
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Igazából a kettő ugyanaz szinte. Plcvel is automatizálsz. Plc jobban megéri. De hogy elhelyezkedni technikusival nem fogsz az is biztos. Ahol plcvel kell dolgozni oda inkább mérnököket vesznek fel.
2018. jún. 2. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A PLC programozók iránt óriási a kereslet, viszont rendszerint nem a pályakezdőket, és plane nem a technikusi, OKJ-s végzettségűeket, hanem adott PLC típushoz értő, pár év szakmai tapasztalattal rendelkező mérnököket keresik. Szóval az elején rendesen megkellene majd küzdeni , hogy helyet találj valahol, ahol tudsz fejlődni.
2018. jún. 2. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen esetleg hasonló automatizalasi szakma nincsen??
2018. jún. 2. 17:32
 4/7 anonim ***** válasza:
Olyan külön, hogy automatizálási szakma nincs. Ebbe elég sok minden benne van. Egy automatizálás az adott feladattól függ. Valahova pl egy mikrovezérlő kell. Azt mondjuk egy gépészmérnök aki automatizálásra szakosodott nem fogja tudni megcsinálni, csak mondjuk egy mérnök informaitkus aki ilyen szakirányban van. Plckkel is ez a helyzet. Tanulhatsz technikumot, de ott nem fogsz tudást elsajátítani. Ehhez bsc kell, de még ez sem elég... mellé egy olyan msc, de még akkor sem fogsz mindenhez érteni....
2018. jún. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Akkor mit tanácsolsz?

Egyébként neke ami a szakmád?

2018. jún. 2. 17:45
 6/7 anonim ***** válasza:
esetleg elektrotechikusi végzettség, majd olyan munkát keresni, ahol részben találkozól a PLC-vel...majd onnan pár év után majd talán tudsz váltatni az ott megszerzett tudással.
2018. jún. 2. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha 3 műszaki PHD diplomát csinálsz sem fogsz mindenhez érteni, még mindig csak a felszínt kapargatnád vele, értelmetlen is és időpocsékolás is, ilyenen ne gondolkodj! Nincs az a munkahely, ahol mindenhez érteni kell, de még te sem fogsz a hétköznapi életben találkozni sok mindennel.:D

Én azt ajánlom, hogy tanulj ki egy jó szakterületet alaposan, utána pedig már minden adott ahhoz, hogy egy cégnél bedolgozd magad, gyakorlati tudást gyűjts és minél megkerülhetetlenebbé válj.

Pár éve én is ugyanebben a helyzetben voltam, mint te, elmentem technikusnak, aztán jött a mérnöki, szerintem te is megpróbálkozhatsz vele, ha úgy érzed, hogy érdekel a dolog. :D

2018. júl. 31. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!