Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Segítség! Nem tudom, hogy mit...

Segítség! Nem tudom, hogy mit kellene tennem! Melyik lenne a legjobb döntés?

Figyelt kérdés

Egy szakgimnáziumba jártam ügyvitel szakra, és most érettségizek. Az írásbelim megvolt, most lesz a szóbelim.

Az itteni taniítás szépen szólva le volt szarva, jövőre már nem lesz több osztály, mi voltunk az utolsók. A tanárok hol bejártak tanítani, hol nem és nem is lehet azt mondani, hogy nem figyeltem órán vagy hogy hülye vagyok. (a stréberek közé tartoztam).

Mindenképp ügyvitelhez közeli szakon szeretnék tovább tanulni, gondolok itt az: emberi erőforrások, munkaügyi és társadalombiztosítási igazgatási, nemzetközi gazdálkodás szakokra. Tisztában vagyok vele, hogy egyikre sem 300 a felvételi ponthatár. Az írásbelim egyáltalán nem lett olyan, amire számítottam, vagyis még nem volt betekintés, de érzem.

A problémám az, hogy nem lesz 5. éven technikum, így a szakmám sincs meg teljesen, itt Nyíregyházán pedig nincs olyan iskola tudtommal, ahol egy év alatt meglehet szerezni.

Mindenképp levelezőn szeretnék tovább tanulni anyagi okok miatt, így csak az jöhet szóba. Félek, hogy nem vesznek fel Miskolcra az emberi erőforrásokra 446, a munkaügyi és tb igazgatásira 410 a ponthatár. Van 3h-ról való papírom, nyelvvizsgám és szakmai versenyen is voltam, így meglesz a maximum többletpontom.

Ha a szóbeli nem sikerül, úgy ahogy kéne, és nem vesznek fel Miskolcra, hova lenne érdemesebb mennem?

1. Debrecen, Pénzügy számvitel, két év levelezőn és felsőoktatási szakképzésre (ami ugye csak egy emelt szintű OKJ-s képzés) Sajnos én hülye oda oda adtam csak be B tervnek a jelentkezést)

2. Széchenyibe, két éves OKJ-s képzésre pénzügy-számvitelre vagy valamilyen szakra

3. Pótfelvételin jelentkezni, fizetősre ( de ahhoz feltétel az, hogy találjak egy olyan munkát még nyár elején, ahova felvesznek csak érettségivel és egy fél szakmával)

4. Újra csinálni az érettségit és jövőre megpróbálni jelentkezni (amivel elpazarlok egy évet).


KÉREK VALAKIT, HOGY ADJON TANÁCSOT! KÖSZÖNÖM ELŐRE IS!



2018. jún. 2. 21:31
 1/1 A kérdező kommentje:
Ja, és hozzáteszem, hogy elég nehéz szakma nélkül munkát találnom, így végképp tanácstalan vagyok. És munkára mindenképp szükségem lenne.
2018. jún. 2. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!