Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Tudtok ajámlani olyan tanfolya...

Tudtok ajámlani olyan tanfolyamot ahol komolyan lehet számítógép programozást tanulni?

Figyelt kérdés

2018. jún. 4. 10:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Otthon is tudsz tanulni komolyan vagy komolytalanul is. Egyébként megpróbálkozhatsz egyetemmel is.
2018. jún. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Lehet otthon is, persze. csak közösségben tanulni könnyebb és szórakoztatóbb.
2018. jún. 4. 10:26
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha igazán tanulni akarsz, ne a szórakoztatóbbat keresd.

Ha igazán ezt akarod tanulni, otthon is teheted, legalább a 'szórakoztató' rész nem vonja el figyelmed.

2018. jún. 4. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Tehát tanulni csak szenvedve lehet?
2018. jún. 4. 12:45
 5/8 anonim ***** válasza:

Az attól függ neked mi számít szenvedésnek. A programodban vétett hiba debugolása igen idegfeszítő lehet. Ki akarsz próbálni egy új technológiát és nem érted, hogy működik pedig már napok óta googlizol utána. Nem hiszem, hogy ezt el tudod kerülni, mivel nem lehet elérni egy olyan szintet, hogy most már mindent tudsz és nem futsz bele ezekbe.


Elkerülhetetlen, az hogy magadnak kelljen dolgok után nézni és próbálkozni, gyakorolni. Nyilván sokkal egyszerűbb ha eléd teszik a feladatot és ha elszarod akkor rögtön emeled a kezed és segítenek. Viszont a gyorstalpaló programozói képzéseken is komolyabb mennyiségű önálló gyakorlást várnak el. A kézemelgetős rész csak egy tört része az egésznek.


És ez szerintem nem csak programozásban van így, hanem a biciklizéstől kezdve egészen a mit tudom én miig. Nem kerülheted el hogy elhasalsz néha. Felállsz és bicegve mész tovább tapasztalattal gazdagodva. Teljesen jogos állítás az, hogy nem feltétlen kell balesetezned ahhoz hogy biztonságos sofőr váljon belőled de itt most teljesen más súlycsoportban lévő tevékenységekről beszélünk.

2018. jún. 4. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor félreértettél. Nincs bajom az önálló tanulással sem. Csak sokkal jobb móka ezt is közösségben csinálni. Nem várom el, hogy megtanulják helyettem. Eleve imádom a számítógépeket. De miért ne lehetne ezt egy kis közösségben tanulni ahol más ez iránt érdeklődő emberekkel lehet beszélgetni, eszmét cserélni.

Eleve szívesen megismernék más programozás iránt érdeklődő embereket.

2018. jún. 4. 22:00
 7/8 anonim ***** válasza:

A programozás tanulása nem épp közösségi tevékenység. Úgy működik minden a legjobban, ha az ember a saját tempójában halad. A képzések/tanfolyamok során leadják tömören az elméleti+gyakorlati tananyagot és innenstől vége is a "közösségnek". Pedig még csak ez után jön az igazi tanulás. Persze, lehet közösen tanulni, csak úgy sokkal tovább fog tartani, mert aki kicsit lassabban tud csak tanulni az végig vissza fogja húzni a csapatot. Meg vannak olyan részek is ami az egyik embernek könnyen érthető, másnak pedig sok időbe kerül megtanulni, és fordítva...

Én tanultam 4 féléven keresztül főiskolán programozást. Hiába volt jó a csapat, programozáson fel sem merült bennünk hogy akkor üljünk össze közösen tanulni, pedig több tárgynál is csináltuk ezt.

2018. jún. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Azért furcsa ez nekem, mert úgy tudom ma már szinte minden cégnél csapatban dolgoznak a programozók, tehát tudniuk kell együttműködniük az embereknek.

2018. jún. 5. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!