Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gyógypedagógusként kell...

Gyógypedagógusként kell énekelned a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Abszolút nincsen hangom és nem szeretek "közönség" előtt énekelni, de viszont érdekel ez a szak.

2018. jún. 4. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én még csak most kezdtem a szakot, szóval nem tudom biztosan. Nekünk azt mondták, hogy kell majd énekelnünk a fejlesztések során, de persze csak keveset és minimális énektudás is elég lesz hozzá. Szerintem ez ne tartson vissza, ha tényleg érdekel a szak!!
2018. jún. 5. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Én most végeztem, én is féltem tőle, hogy esetleg énekelnem kell majd, de a képzés során nem került rá sor. Annyi önkritikám meg van, hogy ha valamilyen okból mégis énekelni kéne a munkám, akkor nem én fogok, hanem felvétel/kolléga. :)

(De ahol jártam, speciális iskolákban, volt külön énektanár.)

Nyilván sok szempontból jó lehet, ha az ember tud énekelni gyógypedagógusként, de szerintem sok fontosabb kompetencia van.

2018. jún. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Kedves utolsó, melyik egyetemre jártál?

2018. jún. 24. 21:06
 4/6 anonim ***** válasza:
A Bárczira.
2018. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a választ!


Kedves utolsó, nyáron meglátogattam egy súlyosan értelmi sérültekkel foglalkozó intézményt és be kellett látnom, hogy érzelmileg nagyon megterhelő a Velük való foglalkozás és nem menne nekem, mert sajnos olyan vagyok, aki szereti látni,ha van fejlődés,javulás valakinek az állapotában, viszont Őket szinte csak szinten tartani lehet. Megkérdezhetem, hogy a képzés során Neked milyen tapasztalataid vannak affelől, hogy tanulásban akadályozottakkal foglalkozni is annyira megterhelő érzelmileg,mint az értelmileg súlyosan sérültekkel? Tanak-on lehet látni,ha eredményt értél el az illetőkkel?


Köszönöm válaszod, szép Napot!

2018. júl. 14. 13:53
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

a gyógypedagógiának rengeteg ága van, ahol sokkal jobban láthatóak a fejlődések. Én is ott végeztem, de az én utam sem a súlyos értelmi akadályozottakkal való foglalkozás.

Tanakon lehet, hogy kevésbé megterhelőbb, hamarabb jönnek az eredmények, de az értemileg akadályozottak szakirányán tanulva is el tudsz helyezkedni olyan területen, ami érzelmileg számodra kevésbé megterhelő.

Ne egy hely alapján dönts!:)


Énekelni meg szintén attól függ, kikkel szeretnél foglalkozni. Kisgyerekeknél általában kell, de nem várnak el operaénekesi múltat. A képzés alatt se kellett soha egyedül énekelgetnünk (talán egyszer énekeltünk közösen...?)

2018. júl. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!