Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha elérem a pontszámot, akkor...

Ha elérem a pontszámot, akkor automatikusan felvesznek az egyetemre államilag finanszírozottra?

Figyelt kérdés

Tegyük fel, a BME-GPK idei ponthatára 380 lesz. Akkor ha ez megvan automatikusan felvesznek? Tehát a ponthatárt a jelentkezők száma alapján határozzák meg? Vagy megnézik hogy azok közt akik elérték a ponthatárt, ki a 400legjobb akit felvesznek.

Ez hogy működik? Igazából az érdekel, hogy ha mondjuk 382 pontom lesz, akkor felvesznek-e a 380-as ponthatár mellett, vagy ezt ajánlott jóval túlteljesíteni. Valahogy elrontottam az érettségit, és mindenből csak 82-84 százalék körül szerepeltem, fizika emelten 60%. Most elég necces a helyzetem, nem tudom, ez elég lesz-e. Fontos lenne, hogy támogatottan tudjak továbbtanulni.



2018. jún. 4. 12:43
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"Ha elérem a pontszámot, akkor automatikusan felvesznek az egyetemre államilag finanszírozottra?"

Igen. Ha a pontszámod eléri vagy meghaladja a július végén kihirdetett ponthatárt az adott képzésre, akkor fel vagy véve.



"Tegyük fel, a BME-GPK idei ponthatára 380 lesz. Akkor ha ez megvan automatikusan felvesznek?"

Ha ez megvan, akkor igen. Viszont a ponthatárt nem karra, hanem szakra lebontva határozzák meg.



"Tehát a ponthatárt a jelentkezők száma alapján határozzák meg? Vagy megnézik hogy azok közt akik elérték a ponthatárt, ki a 400legjobb akit felvesznek."

Előbbi. Ha 400 embert vesznek fel egy adott képzésre, akkor a 400. személy pontszáma lesz a ponthatár. Ha 400-nál kevesebben jelentkeznek, nyilván a ponthatár alacsony lesz (vagy az utolsó bekerült hallgatóé, vagy a minimumponthatár), míg ha sokkal többen, akkor nyilván magasabb.



"Ez hogy működik? Igazából az érdekel, hogy ha mondjuk 382 pontom lesz, akkor felvesznek-e a 380-as ponthatár mellett, vagy ezt ajánlott jóval túlteljesíteni."

Ha a ponthatár 380, akkor 382 ponttal biztosan felvesznek, ha a ponthatárt elérted, nincs jelentősége, hogy 380 vagy 490 pontod van, fel vagy véve.



"Most elég necces a helyzetem, nem tudom, ez elég lesz-e. Fontos lenne, hogy támogatottan tudjak továbbtanulni."

A felvi.hu-n megtalálod a korábbi évek ponthatárait, az alapján kb. látod, hogy milyen magasak szoktak lenni a ponthatárok. Ha nem vesznek fel államira, akkor önköltségesre se vesznek fel (kivéve, ha nem éred el a központi ponthatárt, de ezeket szintén megtalálod a felvi-n), úgyhogy amiatt ne aggódj, hogy esetlegesen fizetned kell.

2018. jún. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Minden elismerésem első válaszoló, hogy mindenre tisztességesen válaszoltál. A kérdezőnek meg remélem menni fog az egyetem, ha elgondolkodik azon, hogy ha 380 a ponthatár, és neki 382 van, akkor felveszik-e. :D
2018. jún. 4. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Hehe 2. ;)

Köszi a választ.

Igazából nem sokat foglalkoztam ezekkel a kérdésekkel, csak úgy beadtam mert megy a matek-fizika, meg úgy általában minden.

Köszönöm a választ, kedves első, az volna a kérdésem még, hogy akkor minek van államilag finanszírozott meg önköltséges. Kit vesznek fel fizetősre?

2018. jún. 5. 01:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Főszabály szerint 12 államilag támogatott féléved van. Ha ezt kimeríted (vagy egyéb okból megvonják tőled az állami ösztöndíjat), akkor önköltséges formában folytathatod a tanulmányaidat.

Elsősorban nem a műszaki képzések esetén van ennek jelentősége, sokkal inkább a gazdaságtudományi-, bölcsész-, jogtudományi- és társadalomtudományi képzési területeken, ahol az előzetesen meghúzott központi ponthatár nem ritkán az egekben van.

2018. jún. 5. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt veszik fel fizetősre, akik megjelöli a fizetős formáját a szaknak. Ahogy a felettem írók is írták, műszakin a legkevésbé jellemző, de a fizetős ponthatár valamivel alacsonyabb, mint az állami. Így, ha fizetsz érte, könnyebben bekerülsz. Ha nem jelentkezel fizetősre, nem tudnak felvenni fizetősre. Egyetemen átkerülhetsz, ha nem teljesítesz, de az már más dolog.
2018. jún. 5. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!