Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Holnap szóbelizek. Elmaradtam...

Holnap szóbelizek. Elmaradtam picit a tétel tanulással szóval nem nagyon fogok ma aludni. Ismertek valami praktikát amivel mégis a legjobb formámat hozhatnám a vizsgán?

Figyelt kérdés
Hátha van valakinek valami.. Későn kaptam észbe és teljesen kétségbe vagyok esve

2018. jún. 6. 13:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Pedig az alvás a legfontosabb
2018. jún. 6. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
legjobb praktika hogy kialszod magad, hidd el. Milyen tárgy? Hány tétel van? Tételt ne magolni akarj, hanem megérteni, hogy mi-miért van. Ezért lenne jó ha megmondanád milyen tárgy, mert tudnék segíteni
2018. jún. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
emelt kémia. 69 kísérletből kb 20at tudok és 5 tételt még meg kell tanulnom, de a maradék 20at is át akarom nézni.. istenem mekkora idióta vagyok, hogy eddig halogattam.
2018. jún. 6. 13:54
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyél csokit, meg szőlőcukrot. Hideg vízzel tusolj le, az felébreszt. Majd alszol vizsga után. :)

És ne pánikolj, mert az a legrosszabb. Ha nem sikerül, akkor max jövőre újrapróbálod, egy év nem a világ. Én úgy mentem töri érettségire, hogy 20ból 3tételt tudtam. Kicsit a véletlenre bíztam, és a mai napig nem hiszem el, hogy kihúztam az egyik olyat, amit tanultam. Hátha neked is szerencséd lesz, sok sikert! :)

2018. jún. 6. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen aludj!! 6-8 órát!! Ha jó alvó vagy,kelleni fog a 8,ha nem szeretsz annyira aludni,akkor elég lesz a 6 :)

Délután pont lesz arra elég időd,hogy átnézed még a tételeket/ez kb. 2 óra/

Illetve még 2 órát rászánsz,hogy átnézel 10-15 kísérletet,attól függően,hogy mennyi fér bele. 30 kísérletet tudni a 70-ből nem rossz arány,ha szerencséd van kihúzod :) Sok kísérlet hasonló,ügyelj rá,hogy az oldódásosból,az ezüsttükörből,a Fehlingből is átnézz egyet,ezeket tudod hasznosítani a többinél is. Rengeteg jódos van,az összes szinte ugyanazon az elven működik. Szóval nézd végig a maradék 50 kísérletet,és abból úgy válogass,hogy mindenféle legyen benne!


Sok sikert kívánok! /Egy 2-es emelt írásbelis vagyok :( :D /

2018. jún. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
Ha nem alszol feleslegesen tanultál, mindent elfogsz felejteni mire oda jutsz Most már elkéstél a tanulással. Vizsga előtti nap nem szabad tanulni csak összezavarodik az ember és idegesebb lesz. Vizsga előtti napokban már csak pihenni szabad és utána jól fogja tudni az ember.
2018. jún. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Igen, fontos aludni a vizsgák előtt, de ha valaki nem tanult semmit/alig tanult, akkor viszont tanulni még fontosabb. :D

Nem fogsz semmit elfelejteni akkor sem, ha egy percet sem alszol, nyugi.

2018. jún. 7. 05:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%
Én tapasztalatból írtam. Érettségi előtti nap még 63 tételt "tanultam" meg mert leginkább az emeltekre koncentráltam. Akkor még nem szoktam hozzá az ilyen magy mennyíségű tananyaghoz, aludtam vagy 3 órát. Az utolsó tárgy töri volt és konkrétan nem bírtam elolvasni a feladatot. Ott ületm mint valami blfasz, betoltam vgy 20 szőlőcukrot és ha nem jófejek a tanáraim akkor nem lett volna elég időm. Az volt a szerencsém, hogy egy olyan tétlt húztam amit kb kívülről tudtam de ugye a forrást is használni kell.
2018. jún. 7. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Attól még, hogy tapasztalatból írtad, nem vagyunk egyformák.

Én pl. középiskolás korom óta megszoktam már, hogy ha valamilyen komolyabb számonkérés van, akkor azelőtt nem igazán alszom, sőt, sokszor semennyit nem, és még soha nem volt ezzel semmi gondom, mert számomra ez tök normális.

2018. jún. 8. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Na, szóval érettségik előtt sem aludtam, és azóta egyetemen vizsgák előtt sem szoktam nagyon, és nem, nincs ezzel semmi problémám. Ha viszont alig a tanulás utolsó pillanat utáni bepótlása helyett nagyban durmolnék inkább mindig, akkor igenis lenne. :D
2018. jún. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!