Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Most tettem le az érettségit,...

Quesoman111 kérdése:

Most tettem le az érettségit, de a családi hátterem miatt, legalább két évig még nem mehetek egyetemre. Arra gondoltam, hogy addig elvégzek egy OKJ-s képzést. Mit gondoltok ezekről a képzésekről? Az elhelyezkedés szempontjából melyiket ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Gondoltam már a festő-mázolóra, vagy a grafikusra. Mit gondoltok ezekről? 20/L

2018. jún. 6. 15:10
 1/8 anonim ***** válasza:
11%

Festő mázoló nőként?

Hiteltelen lennél emellett el vagy tájolva szerintem.

A festő mázoló nem képeket fest vagy a hengert tologatja le fel..

Kőkemény előkészítő munka van ott.

Glettelés, hálózás, kapargatás, csiszolás.

Nem. tipikus női munka.

Magyarul: festő-mázoló az fizikai munka.


Grafikus már jobv az elsőhöz viszonyítva.

Azonban kell hozzá érzék vagy veszett fejsze nyele rengeteg gyakorlás nélkül.

2018. jún. 6. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
11%
Figyelj. Olyan OKJ-t rakj le ami az egytemedhez pontot fog adni. Nehogy aztán az legyen, hogy nem jutsz be. Illetve a nyelvvizsgát is csináld meg, ha még nincs meg. Igazából én egyik OKJ-t sem ajánlom abból amit felsoroltál. Ezek nem olyanok amivel egyetemre tudsz menni.
2018. jún. 6. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Az egyetemre már megvannak a pontok és a nyelvvizsga is, de egy ideig még nem tudok menni. Ezért lenne fontosabb, addig valami szakmát letenni. Valamit amivel a rövid képzés ellenére is el lehet helyezkedni.


Azt pedig tudom hogy a festő-mázoló nem egy leányálom (kicsit sem), de ha jól tudom hiányszakma és jövedelmező (viszonylag). A kreatív képességeim, a munkabírásom és a fizikumom is elég jó, ezért gondoltam erre. Ha ezekkel tisztában vagyok akkor sem ajánlanám?

2018. jún. 6. 16:07
 4/8 anonim ***** válasza:
11%
Nem tudhatod később mikhez kötik az egyetemet. Lehet eldurran megint orbán agya aztán okj is kelleni fog hozzá.
2018. jún. 6. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
32%

Utolsó hozzászólásom a témához:


Nőként a festő-mázoló, mint karrier/munka nagyon nehéz. Hiába bírnád is, a munkáltatók kinevetnének és elhesegetnének.

Nem csak azért, mert nem bíznának benned, hogy képes vagy rá.. de eléggé fura helyzetet tud az is okozni, ha egy tipikusan férfi közegbe belecsöppen egy nő.


Emellett senkit sem érdekelne a nyafogás, hogy egy 10 emeletesben ha elromlik a lift, akkor viheted fel a létrát és a 20kilós vödröket. Meg a 20 kilós javítós zsákot. Álványt építeni ha kell, stb.

Nem vagyok nő ellenes, csak reális. Egyszerűen nem nőnek való munka.

Hamar kiégnél és ez a munkakör nem arról szól, hogy téged kímélnek.. kőkemény munka megy, ahol lehajszolják az embert.


Szóval akarhatsz te dolgokat, de hidd el.. nem női munka!


ui:


Az egyetem szinte semmivel sem drágább, mint egy OKJ.

Szóval ne keress kifogásokat, hanem menj és csináld!

2018. jún. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 TappancsMancs ***** válasza:

Szerintem se válaszd a festő mázolót, nem olyan ez mint otthon kifestjük a falat mert csak gurigatni kell a hengert.


Másik hogy válassz olyan OKJ képzést ami valahogy kapcsolódik a majdani munkádhoz, diplomádhoz és megdobja a képzettségedet. Ha csak akármennyire is hason terület.


Munkát meg nézhetsz irodait is abból is sokféle van és legalább irodai közegben dolgoznál ami legalább nagyságrendileg azonos munkakörnyezet.

2018. jún. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Talán

pü- számviteli ügyintéző

2018. júl. 6. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Virágkötő -
2018. júl. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!