Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Van esélyem bejutni az orvosira?

Van esélyem bejutni az orvosira?

Figyelt kérdés

Bios írásbeli emeltem 90% lett, kémia viszont csak 40%.


Szerintetek így van esélyem? Még szóbeli hátra van,de nem tudom mennyire fogom tudni felhúzni.



2018. jún. 6. 19:57
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
84%
Hát muszáj lesz 45 pont fölé hoznod a kémiát, különben 50 pont bukta. Mivel 0,45×150=67,5, 28 pont kell ehhez a szóbelin. De ha ez sikerül, minden esélyed megvan, ha kitűnő voltál és a közepeid átlaga is meglett 80%. Igaz a SOTE már felejtős, de vidékre sok esély van. Én drukkolok. Ne rontsd el a bioszt sem!
2018. jún. 6. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Ha kimaxolod a szóbelit (ami kémiából nem lehetetlen, tavaly nekem 35 pont lett az írásbeli, a szóbelit mégis sikerült kimaxolni), akkor 60% lesz. Ha a bioszt sem rontod le, és a közepeid jók lettek (ahogy az előző írja), akkor simán.
2018. jún. 6. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

Közepeim viszonylag jók lettek igen, mind 5-s.

SOTE-t nem jelöltem, csak vidéki egyetemet.


Azt tudom, hogy 45% kell, hogy megkapjam a +50 pontot, de akkor is kevésnek tűnt ez a 40, de ha így is összejöhet még ,a kkor megnyugodtam:)

2018. jún. 6. 20:41
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha duplázással mennél, 406 pont (ez a max, amit elérhetsz) szerintem nem lesz elég. Ha viszont a tanulmányi eredményeid nem rosszak, akkor lehet esélyed, de azt a kémiát nagyon meg kéne nyomni.

Én 425 ponttól érezném magam biztonságban, annál feljebb nem igen mentek még a pontok vidéken, de a reményt nem adnám fel, ha meglenne egy 415 pontom. (Azért lelkiekben elkezdenék felkészülni arra, hogy nem vesznek fel.)

2018. jún. 6. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképp próbáld kimaxolni a szóbelit!

És a felvin nézd meg esetleg a pontszámító kalkulátort, hogy az eddig tanulmányi és érettségi eredményeid alapján mennyi pontra is számíthatsz! Úgy jobban átlátod, hogy mennyi esélyed is van!:) Sok sikert!

2018. jún. 8. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is számold ki duplázás helyett a másik módon is, a középiskolai tanulmányi eredmények és a középszintű érettségik átlagának figyelembe vételével a lehetséges pontszámodat! Simán lehet, hogy kedvezőbb eredményt kapsz! Anno nekem is így volt.

Hajrá a szóbeliken!

2018. jún. 8. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
Nekem is gyenge lett a kémiám 65% viszont tegnap voltam szóbelizni. Annyira rendesek voltak a tanárok segítenek! Úgyhogy simán 45-50 között szerintem el lehet hozni a pontokat :) !
2018. jún. 9. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Mikor van a szóbeli ?


(Majd írd meg hány pontod lett)

2018. jún. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

Menj el még egyszer kémia

emeltre javítani

2018. jún. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Na szóbelik 90 és 92 % lett.

Remélem ezzel így elég pontom lesz Pécsre már :)

2018. jún. 29. 03:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!