Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Az állatorvosi egyetem nehezeb...

Az állatorvosi egyetem nehezebb, mint az "ember" orvosi egyetem?

Figyelt kérdés

Másodéves orvostanhallgató vagyok. Meggyűlt a bajom az anat szigorlattal. (Pszichésen nem bírom, végigtanultam az egészet, de nem merek elmenni belőle.) Egyszer már megcsúsztam, és többet nem bírnék ki. Rosszul vagyok az intézettől, és magától az emberi tetemektől is. (Ez az utolsó probléma már évek óta van, nem merek hozzányúlni, nem tudom tárgyként kezelni.)

Magához a városhoz is csak a kudarcot társítom, így egyből depressziós leszek, amint megérkezek.

Ezért szeretnék váltani.

Még érettségi előtt pár évvel az állatorvosira szerettem volna menni, de szülői unszolásra sima orvosira adtam be a jelentkezésemet, amit annyira talán nem akartam.


EZÉRT szeretném, ha főleg olyanok válaszolnának, akik egyik egyetemről mentek át a másikra.

Nem szeretnék cseverből-vederbe esni.


Előre is köszönöm a választ.



2018. jún. 11. 14:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Oda is "gyomor" kell!
2018. jún. 11. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Persze tudom. De szerintem van különbség emberi és állati tetem között.

Inkább arra lennék kíváncsi, hogy a tananyagok mennyire nehezek az orvosihoz képest.

2018. jún. 11. 15:15
 3/5 anonim ***** válasza:
78%
Hát nem tudom, én ugyan nem váltottam, de előbb vagdosok egy emberi hullát, minthogy egy állatit. Én az állatokhoz jobban kötődöm, őket sajnálom. De lehet, hogy csak én vagyok így :D
2018. jún. 11. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

1. Ha tanultál, el kell menni! (Ha nem tanultál volna, akkor is) Ezzel a hozzáállással sehol nem boldogulsz majd! Legalább az esélyt add már meg magadnak! Azt hiszed, én nem volt ki az anat szigó előtt??? Hajjaj! De elmentem és megcsináltam!


2. Úgy tudom, nálatok egyben van az anat, a sejt, a szövet, és a fejlődéstan. Nálunk ezek külön vannak

- a sejt és a fejlődés egyáltalán nem nehéz

- a szövet nehezebb

- az anat szigó a legdurvább, a kidolgozott 300 oldal. Ami új a humánhoz képest, hogy az alapvető állatfaji különbségeket is tudni kell (4 fajra)! (Szerintem egyébként ez adja a sava-borsát az egésznek:))


3. Boncolni itt is kell, hozzá kell szokni, viszont ha teljesen hidegen hagy a leendő páciensed boncolása, az megint csak nem jó jel...


4. Jönnek majd olyan vizsgák a felsőbb évfolyamokon, ahonnan nem egy hallgató a humán orvosiig "menekült":D, szóval az sem lehet valami egyszerű (mondjuk 6. félévben eldobni, amit eddig elértél, és humánon újrakezdeni...). De ilyen minden keményebb szakon van pár, túl kell esni rajta (vagy könnyebb szakot kell választani)


5. Előről kell kezdened, max. 2-3 tárgyat tudsz elfogadtatni:( - ennek ugye anyagi vonzata is van, az állam 13 félévet támogat, a tandíj félévente 1M felett van.


Összességében én nem javaslom, hogy átgyere, mert

- nem érződik a leírásodból az állatorvoslás felé valami nagy elhivatottság

- itt is vannak nehéz vizsgák, és akkor ugyanúgy megfutamodsz majd?

- csináld meg a szigót, és kérj átvételt másik egyetemre (vagy jövőre jelentkezz újra egy másik egyetemre, fogadtasd el a tárgyaid stb.)

- ha meg az orvosi is kb. annyira érdekel, mint az állatorvosi, akkor passziváltass, és találd ki, hogy mi az, amivel valóban szeretnél egy életen át foglalkozni


Jó döntést és sok sikert!

2018. jún. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a bátyám orvosira jár, én pedig állatorvosira.

Ha az anat szigorlattal gondjaid vannak, itt még több lesz. A neurológiai rész talán könnyebb, de minden másból sokkal többet kell tudni, mert nem csak egy szervezetet- egy állatfajt kell ismerni.

Boncolni pedig kutyákat kell, nem szép látvány és nem is kellemes érzés belegondolni. Nem könnyebb mint az orvosi, de a tanárok hozzáállása nálunk sokkal jobb mint az orvosin. A többség kezdettől nem úgy kezel mint egy diákot, akit meg lehet húzni vizsgán, inkább mint egy leendő kollégát. De babusgatásra, stressz mentes egyetemi évekre ne számíts.

2018. jún. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!