Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha választanátok gyógypedagógu...

Ha választanátok gyógypedagógus, vagy tanító szakra jelentkeznétek? Pro és kontra válaszokat szeretnék!

Figyelt kérdés
Képtelen vagyok dönteni. Mindkettő érdekel. Már van egy ének alapszakom és végül is tanítói végzettséggel az éneket taníthatnám speciális iskolában is, de mást nem, max napközi. Tanító szakon félek kicsit a matektól. Abból nem voltam jó. De amúgy a pontom mindkettőhöz meglenne, úgy tűnik.

2018. jún. 11. 16:00
 1/1 anonim válasza:

Jelenleg rengeteg gyógypedagógus hiányzik a rendszerből. Sok iskola elküldi a tanítóit gyógypedagógus képzésre. Szerintem ezzel jobban járnál.

Tanító szakon nem vészes egyébként a matek. :) Én sem voltam soha olyan hú de jó matekból. Mégis sikerült elvégeznem a tanító szakot.

Viszont a tanítási gyakorlatokon minden egyes tantárgyat tanítanod kell: matek, irodalom, nyelvtan, tesi, technika, rajz, ének. Ezek azért nem egyszerűek, mindegyiknek meg van a maga módszertana.

Tanítóként pedig elég ritka, hogy csak éneket taníts és napközizz. Általában teleszórnak tárgyakkal.Nincs olyan, hogy ezt meg azt a tárgyat nem akarom tanítani. :)

Tanító szakon választani lehet műveltségi területet, ami neked lehetne az ének. Ez által 1.-től 6.-ig tudnál éneket oktatni. Még annyi, hogy a tanítók többsége próbálja elkerülni az ének órák vállalását, nem sokan szeretik.

2018. szept. 4. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!