Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Szerintetek felvesznek a SZTE...

Excetur kérdése:

Szerintetek felvesznek a SZTE gazdaságinformatikai szakára? (államira) - többi lent

Figyelt kérdés
Sziasztok, én szerbiai vagyok, most fejeztem be a középiskolát (Közgazdasági-kereskedelmi szakközép), a magyar érettségim 5 lett, volt egy kombinált teszt érettségim (amibe pénzügy, számvitel, ügyviteli gazdaságtan volt) szintén 5 lett és volt egy pénzügyi-számviteli képzés tárgy is ami ugyanúgy 5 lett. Kormányhivatalba jelentkeztem 2 középszintű érettségire, matek 51% lett, az informatika körülbelül 65%. Kapni fogok még 40 pont többletpontot a szerb nyelvvizsgára mivel sok tárgyat szerbül hallgatom. Szerintetek ilyen eredményekkel felvesznek? 284 pont kellett tavaly az államira.

2018. jún. 12. 23:32
 1/4 anonim ***** válasza:

Az infó írásbelid lett 65 százalék vagy ennyire számítasz?

Én is szintúgy vajdasági vagyok ( szabadkai ), szintén kormányhival által érettségizem infóból. Ne felejtsd el, hogy ez a 284 ponthatár a tavaly utolsóként felvett hallgató pontjai.

Nyelvvizsgával együtt kell meglennie a minimális 280 pontnak. Van esélyed, ha szóbelivel felhúzod az infót. Ott 12 százalékot kell elérni minimum. Ha kell segítség, szólj!

2018. jún. 13. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Duplázással számolva nyelvvizsgával ez 272 pont, az infó érettségit fel kéne így húznod legalább 71%-osra, hogy elérd a tavalyi ponthatárt (69% kell a minimum 280 ponthoz). Tanulmányi pontokkal nehéz számolni, mert nem írtad le az eredményeidet. Megjegyzem, hogy 51%-os középszintű matekkal nehéz dolgod lesz az egyetemen, de sok sikert a bejutáshoz.
2018. jún. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A előzőekhez annyit szeretnék hozzátenni, hogy 50%-os matek középszintű érettségivel ezt nagyon gondold át. Nézd meg a tantervet és pörgess bele pár matekos tárgy jegyzetébe. Nem véletlenül volt régen a szak neve "közgazdasági programozó matematikus".
2018. jún. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szia. Nem éred el érettségi átlaggal a minimum ponthatárt sem :( 272 pontod van így, de lehet a tanulmányi átlagod több lesz. Itt úgy van, hogy minimum 280 pontod kell hogy legyen, ha nincs meg sem állami sem fizetős képzésre nem mehetsz. Fel vettek amúgy?


Üdv, egy zentai :D

2018. júl. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!