Hogyan tanuljak tovább?

Figyelt kérdés
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek hova kellene továbbtanulnom, ha nyelvekkel szeretnék foglalkozni, mennyire tudnék elhelyezkedni, és úgy általában mennyire halnék éhen? (Jelenleg elsős gimnazista vagyok középfokon beszélek angolul és franciát is tanulok.)

2018. jún. 13. 14:32
 1/5 anonim ***** válasza:
52%

Nyelvszakokkal könnyedén el tudsz helyezkedni SSC-kben és hasonló komoly nyelvtudást igénylő munkahelyeken.

Bár nem feltétele ehhez a nyelvszakos diploma, mivel egyetem nélkül is meg lehet tanulni idegennyelveket magas szinten.

2018. jún. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%

Csinálj valami

nyelvvizsgát

2018. jún. 13. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
54%

Még ráérsz ezen gondolkozni, de tök jó, hogy már most érdekel :) Mikor pályaválasztás előtt álltam, akkor azt csináltam, hogy facebookon rákerestem egyetemi csoportokra (általában minden szaknak van) és kiválasztottam egy szimpi fiút/lányt és írtam neki, rákérdeztem arra, ami érdekelt, amit nem tudtam és megkértem, hogy mesélje el a tapasztalatait, mi a véleménye a szakról, elhelyezkedési lehetőségekről stb., stb. Mindenki nagyon kedves és segítőkész volt, nagyon sokat tanultam tőlük. Plusz ugye ott vannak a nyílt napok is, educatio kiállítás, ahol szintén lehet érdeklődni. Szóval én ezt ajánlom neked is, ha már van egyfajta elképzelésed, mert így több mindent meg lehet tudni, mint a felvi.hu-ról vagy az egyetemek oldalairól (de ezeket is át kell nézni, mert csomó hasznos, szükséges infót találsz ott is).



Egyébként, ami kapásból eszembe jut azok a nyelvszakok, fordító és tolmács mesterképzés, nyelvtanári. Én egyébként azt mondom, hogy kell az egyetem. A környezetemben azt látom, hogy a nyelvvizsga nem elég, mert attól még ugyanúgy csak egy szál érettségid van és a legtöbb helyen elvárják a diplomát, főleg, ha olyan munkáról van szó, ami konkrét végzettséget igényel pl. hivatalosan fordítani sem fordíthat akárki, mert nem elég hozzá egy szimpla nyelvvizsga. Van pl. egy ismerősöm, aki két nyelvet beszél felsőfokon (és ténylegesen tudja használni, nem csak papírja van róla, élt is mindegyik országban), de csomó helyről elküldték, mert nincsen felsőfokú végzettsége, így most egy kisboltban eladó. Valamint szerintem nem csak felesleges időhúzás az egyetem, aminek a végén kapsz egy papírt, mert rengeteget érdekességet tanulsz és már csak ezért is van értelme. Én egy nyelvszakon tanulok, tanulunk pl. irodalmat, nyelvészetet, történelmet és van fordítás specializáció is. Nagyon szeretem és igaz, hogy vannak felesleges vagy töltelék tárgyak (melyik szakon nincsen?), de vannak olyanok is, amiket kifejezetten hasznosnak tartok.

2018. jún. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

#1 Megkérdezhetem, hogy mi az a SSC?:)


Kérdező! Szerintem válassz valami nyelvszakot. De ha teheted (és ha vonz) akkor valami 'különlegesebb' nyelvet válassz ne a 'sablonos' angolt, németet. (Nem nézem le ezeket se de ezeket már szinte mindenki beszéli egy bizonyos szinten!) :)

Én is nyelvszakra jelentkeztem, arabra. Nagy eséllyel fel is vesznek!:)


Amúgy lehetsz tolmács, fordító, (magán)tanár, irodában dolgozhatsz, akár idegenforgalommal is összekapcsolhatod de keresnek különböző cégekhez is! Sok sikert! :)

2018. jún. 13. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Engem kifejezetten érdekelnek a különösebb nyelvek (pl a skandináv nyelvek) ezért is választattom franciát német helyett mert szerintem MO-n ez sem egy olyan nyelv amit minden második ember beszél... csak nem igazán van lehetőségem “különlegesebb” nyelveket tanulni.
2018. jún. 13. 22:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!